Bu hafta hangi filmler gösterime girdi? İşte haftanın filmleri (5 Kasım 2021)

Eternals

Angelina Jolie, Gemma Chan, Salma Hayek, Richard Madden ve Kumail Nanjiani’nin başrollerinde oynadığı “Eternals” seyirci ile buluşacak.

“Nomadland” filmi ile Oscar’da “En İyi Yönetmen” ödülüne layık görülen Chloe Zhao’nun yönetmen koltuğunda oturmuş olduğu film, tarih süresince insanlığı koruyup gelişiminde katkıları olan muhteşem güçlere haiz Eternalların öyküsünü konu alıyor.

Chloe Zhao’nun senaristliğini Patrick Burleigh, Ryan Firpo ve Kaz Firpo ile beraber değindiği yapım, serüven ve aksiyon meraklılarını beyaz perde salonlarına çekmeyi amaçlıyor.

Koruyucu

Liam Neeson, Jacob Perez, Katheryn Winnick, Teresa Ruiz ve Alfredo Quiroz’in başrollerini paylaşmış olduğu filmin yönetmenliğini Robert Lorenz üstlendi.

Emekli bir Vietnam gazisinin yaşamına odaklanan gerilim ve aksiyon türündeki filmin mevzusu özetle şu şekilde:

“Arizona-Meksika sınırında bir çiftlik sahibi olan emekli Vietnam gazisi asker Jim Hanson, sevdiğini kaybetmenin hüznü ile yalnızlığı tercih etmiş ve günlerini çoban köpeği Jackson ile geçirmektedir. Hayatın karmaşasına yeniden dönüş yapmak üzere olduğundan henüz habersizdir. Hanson, küçük bir çocuk olan Miguel’i kanun dışı kartelin elinden kurtarınca zorlu bir savaşın içine sürüklenir.”

Tam Sana Göreyim

Maria Schrader‘in yönettiği Alman yapımı “Tam Sana Göreyim”de Maren Eggert, Dan Stevens, Sandra Hüller ve Hans Löw şeklinde adlar rol aldı.

Bilim kurgu ve duygusal güldürü türündeki yapım; kendi araştırmalarına devam edebilmek adına bir bilimsel deneye dahil olan bilim insanı Alma’nın, gözlem kapsamında kendisini mutlu etmek için tasarlanan insansı robot ile geçirdiği üç haftayı konu alıyor.

Ahed’in Dizi

Nadav Lapid‘in yönettiği ve Avshalom Pollak, Nur Fibak, Oded Azulay ile Michal Benkovitz Sasu’nun oynadığı “Ahed’in Dizi”, Başka Beyaz perde dağıtımıyla gösterime çıkarılacak.

2019 yılında yapılmış “Eş Anlamlılar” adlı filme Paris’te kendi kimliğiyle çatışan bir İsrailliyi özetleyen yönetmen Nadav Lapid, gene kendine dönerek bu kez Filistinli bir aktivistin yaşam öyküsünü filme aktarmak isteyen Meşhur bir yönetmeni konu alıyor.

Cemil Şov

Sulh Sarhan‘ın senaristliğini yazdığı ve yönettiği; Ozan Çelik, Nesrin Cavadzade, Alican Yücesoy, Cezmi Baskın ve Başar Alemdar’ın başrollerinde oynadığı “Cemil Şov”; eski bir Yeşilçam aktörüyle yolları kesişen, oyuncu olmak isteyen bir AVM güvenlik memurunun öyküsünü beyaz perdeye taşıyacak.

Fazla Şaapma

Ahmet Kapucu‘nun yönetmenliğini yapmış olduğu; Yaşam Özdemir, Hakan Meriçliler, Fırat Albayram, Ceyda Kasabalı ve Ayhan Taş’ın rol almış olduğu “Fazla Şaapma”, yerli güldürü meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Yaşam Özdemir’in kendi yaşam hikayesinden uyarlanan film, askerliğin akabinde geçirdiği işsizlik döneminden sonrasında iş hayatında tutunmaya çalışan bir insanın bu süreçte başından geçenleri mevzu ediniyor.

Cühenna

Can Yavuz, Arifhan Durmuş, Semih Uyulgan ve Şefika Umut Tolun’un oynadığı “Cühenna”yı Gurbet Gurur Cantürk ve Rafet Ögeday Erdoğan beraber yönetti.

Korku türündeki film, bir cadının ruhunun hapsedildiği söylenen köyde bir çiftin kaybolmasıyla bu vakayı araştırmaya koyulan Arifhan ve Can’ın öyküsünü konu alıyor.

Şeytanı Ararken

Faik Ahmet Akıncı‘nın yönettiği Can Şallıoğlu, Metin Yüksel, Kübra Kadı, Damla Nur Yılmaz ve Doğuş Arslan şeklinde adların rol almış olduğu bir öteki yerli korku filmi olan “Şeytanı Ararken”; internette gördükleri bir köye şeytan aramaya giden bir grup gencin başından geçen vakalar çevresinde dönüyor.

Turu ve Sirk Maceraları

Victor Monigote ve Eduardo Gondell’ın yönettiği animasyon filmi “Turu ve Sirk Maceraları”; alışılanın haricinde bir tavuk olduğundan dışlanan Turu’nun, eski müzik öğretmeni Isabel ile olan maceralarını mevzu alıyor.

 Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *