Bu hafta hangi filmler gösterime girdi? İşte haftanın filmleri (8 Ekim 2021)

Kurye

Benedict Cumberbatch‘in başrolünde yer almış olduğu “Kurye”; mütevazı bir iş insanıyken MI-6 ve CIA tarafınca soğuk savaşın en gerilmiş periyodunun merkezinde yer edinen Küba Roket Krizi’nin daha büyük bir felakete dönüşmemesi adına Sovyetlerden danışma toplamakla görevlendirilen Greville Wynne’nin öyküsünü konu alıyor.

Benedict Cumberbatch’a Rachel Brosnahan, Jessie Buckley, Merab Ninidze ve Vladimir Chuprikov’un eşlik etmiş olduğu filmin yönetmenliğini Dominic Cooke üstendi.

Senaristliği Tom O’Connor imzası taşıyan İngiliz yapımı film, gerilim meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Milyonda Bir

Bestemsu Özdemir, Melih Selçuk, Suzan Aksoy ve Ali Erkazan’ın oynadığı “Milyonda Bir”, kent yaşamını bırakıp yollara düşen bir karı ile antika otomobiliyle uzun yola çıkmış bir insanın hayatlarının kesişmesiyle gelişen vakalar çevresinde dönüyor.

Yönetmenliğini Semra Dündar’ın üstlendiği aşk ve dram karışımı filmin görüntü yönetmenliğini Çetin Çavan yapmış oldu.

Sıkıdüzen

Prano Bailey-Bond‘un yönetmenliğini yapmış olduğu bir başka korku filmi “Sansür”ün mevzusu özetle şu şekilde:

“Enid Baines, film sansürcüsü olarak çalışan genç bir kadındır. Yaptığı titiz çalışmalarından gurur duyan Enid, izleyicileri birçok zararlı etkiden korur. Onun korumaya yönelik tutumu, kısa bir süre önce gıyaben öldüğü ilan edilen kardeşinin ortadan kaybolmasının ayrıntılarını hatırlayamamasından kaynaklanan suçluluk duygusuyla bağlantılıdır. Bir gün arşivden incelediği bir filmde, geçmişi ve kız kardeşinin kayboluşuyla benzer unsurlar barındırdığını keşfeder.”

Paranormal Hikayeler

Haftanın bir öteki korku filmi “Paranormal Hikayeler”, son bir şov için sahneye çıkan güldürmen Brandon’ın, geçmişinden izler taşıyan hikayeleri odağına alıyor.

Caye Casas, Alejandro Damiani, Kheireddine El-Helou, Carlos Goitia, Mat Johns, Damien LeVeck, Vincent Paronnaud, Albert Pinto, Denis Walgenwitz ve Hendryk Witscherkowsky’in beraber yönettiği serinin son filminin başrollerinde Raymond E. Lee, Clara Kovacic, Ariadna Asturzzi, Cristian Majolo ve Bruno Giacobbe oynuyor.

Peter Rabbit: Kaçak Tavşan

Will Gluck yönetmenliğindeki haftanın animasyon filmi “Peter Rabbit: Kaçak Tavşan”; maceraperverliğini dizginleyemeyen Peter’ın, kendisinin bu yönünün takdir edilmiş olduğu bir çevrede yaşamış olduğu serüvenleri beyazperdeye taşıyacak.

Cinni Karabasan

Mehmet Kütük’ün yönettiği; Cemre Can Saatçi, Çimen Çetin, Hakan Karakuş, Nizamettin Kalkan ve Yusuf Delibaş’ın başrollerinde oynadığı yerli korku filmi “Cinni Kabus”; devamlı kabuslarla uyanan ve babasının ölümünü aydınlatmaya çalışan genç bir kıza, cinlerin musallat olmasıyla yaşanmış olan vakalar çevresinde dönüyor.

Hakikat: Şeyh Bedreddin

Hakan Alak’ın yönettiği; Suavi, Bülent Emrah Parlak, Elit Soysal, Ali Barkın ve Ezgi Esma Kürklü’nün başrollerinde oynadığı “Hakikat: Şeyh Bedreddin” seyirci ile buluşacak.

Yönetmen Alak’ın senaristliğini Ali Şahin ile beraber değindiği film; 600 yıl ilkin yaşamış Simavna Kadısı Şeyh Bedreddin’in yaşamını mevzu alıyor.

Üstünden yüzyıllar geçmesine karşın unutulmayan ve cemiyet hafızasında hala hatırlanan Şeyh Bedreddin, aleyhinde onlarca yazı ve kitap yazılıp belgesel film çekilmesine karşın ilk kez bir beyaz perde filmi ile beyazperdede yer alacak.

Defin-Ecin Zulman

Cengiz Kaplan’ın yönetmenliğini yapmış olup, başrolünde Tuğba Gökhan, Melih Çardak, Sefa Varlıklı ve Vural Buldu şeklinde isimlerle oynadığı “Defin-Ecin Zulman”, bir cin topluluğunun definesi çevresinde gelişen vakaları mevzu alıyor.

Kurnaz

Mert Tuğberk Bora’nın yönetmenliğini yapmış olduğu; Seda Keskol, Caner Kağanberk, Tolga Bengü ve Yulya Ivanchenko’nun oynadığı “Sinsi”, içinde bulunmuş olduğu uzun soluklu ilişkide bocalayan bir gencin yaşadıklarını mevzu ediniyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *