Bu hafta hangi filmler gösterime girecek? İşte haftanın filmleri (12 Kasım 2021)

Aşk Yolunda

Yönetmen koltuğuna Ahmet Kapucu’nun oturmuş olduğu, senaristliğini ise Ahmet Kapucu’nun değindiği “Aşk Yolunda” adlı filmimizde, Şahin Irmak, Çiğdem Batur Güzel ve Bora Cengiz rol alıyor.

Seçil Çömlekçi’nin 2019’da piyasaya çıkan kitabından uyarlanan film, evlenme teklifini beklediği sırada sevgilisi tarafınca terk edilen ve genel olarak şanssız kişiliğiyle malum Bade’nin, bu şanssızlığı kırma girişimi esnasında yaşadıklarını konu alıyor.

Seni Bulacam Oğlum!

Haftanın yerli güldürü filmleri içinde yer edinen “Seni Bulacam Oğlum!” da beraber biriktirdikleri paraları alıp ortadan kaybolan arkadaşının peşine düşen bir insanın öyküsünü mevzu ediniyor.

Yönetmenliğini Gökhan Yıkılkan’ın üstlendiği filmimizde Yıkılkan’ın yanı sıra Ali Sürmeli, Gürkan Uygun, Fulden Akyürek ve Çetin Altay oynuyor.

Dün Gece Soho’da

Dünya prömiyerini bu yıl Venedik Film Festivali’nde meydana getiren “Dün Gece Soho’da”, 1960’ların müziğine, gece hayatına, moda yaşamına ve Londra’ya yazılmış nostaljik bir sinemasal mektup olarak seyirci karşısına çıkıyor.

Edgar Wright’ın yönettiği korku türündeki film, moda tasarımı tutkunu Eloise’in, kendini aniden 1960’ların Londra’sında bularak müzik piyasasında yükselmeye çalışan Sandy ile karşılaşması sonucu gelişen vakaları konu alıyor.

4N1K Düğün

Yönetmenliğini ve senaristliğini Deniz Coşkun’un üstlendiği “4N1K Düğün”, Büşra Yılmaz’ın aynı adlı kitabından beyazperdeye uyarlandı.

Duygusal güldürü türündeki film, düğüne saatler kala hafızasını kaybeden sevgilisinin aşkını yine kazanmaya çalışan genç bir insanın öyküsünü mevzu ediniyor.

The Addams Family 2

Sinemaseverler tarafınca beğeni kazanan ürkütücü aile “Addams” animasyon güldürü türündeki devam filmiyle tekrardan izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Aile bağlarını kuvvetlendirmek için serüven dolu bir tatile çıkan Addams Ailesi’nin öyküsünü mevzu edinen “The Addams Family 2″de Morticia ve Gomez, evlatlarının büyümüş olduğu, aile yiyeceklerini geride bıraktıkları yaşa geldikleri ve tamamen karmaşık hayatlarıyla uğraştıkları bir rolde yer ediniyor.

Cin Çarpılması

Onur Aldoğan’ın senaristliğini yazdığı ve yönettiği “Cin Çarpılması”, kendilerini korkulu olayların içinde kabul eden dört öğrencinin öyküsünü mevzu ediyor.

Af

Cem Özay’ın Artvin’in Gürcistan sınırında, Macahel Vadisi’nin bir dağ köyünde çekmiş olduğu ilk uzun metrajı “Af”, Karadeniz bölgesinde benzerlerinin oldukca fazla yaşanmış olduğu bir vakası ele alıyor.

Timur Acar, Emine Meyrem, Hakan Aslan, Yusuf Bayraktar ve Macit Koper’in rol almış olduğu film, geçimini bir dağ köyünde ağaç ticareti ile elde eden otoriter bir baba ile evlatları arasındaki çatışmayı konu alıyor.

Kırmızı Pabuçlar ve Yedi Cüceler

Klasikleşmiş “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler” masalını değişik bir vaka örgüsüyle odağına alan Cenup Kore yapımı “Kırmızı Pabuçlar ve Yedi Cüceler” adlı animasyon türündeki film, babasını kurtarmak isteyen Prenses ile bir kara büyü sonucu cüceye dönüşen yedi prensin öyküsünü izleyicinin beğenisine sunuyor.

Rifkin’in Festivali

85 yaşındaki Meşhur yönetmen Woody Allen’ın yepyeni fimi “Rifkin’in Festivali”, San Sebastian Festivali’ne gidip etkinliğin, güzelliğine ve çekiciliğine kapılan Amerikalı evli bir çiftin öyküsünü mevzu ediyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *