Bursa’da uygulama noktasından geçmek bu sefer kolay olmadı

Bütün Türkiye‘de olduğu şeklinde Bursa‘da 17 gün sürecek tam kapanma dün akşam saat 19.00 itibari ile başlamıştı. Bugün de sokak kısıtlamasında dışarı çıkmak isteyen vasıta sürücüleri polis noktalarında takılı kaldı. Bursa polisinin 85 ayrı noktada 750 polis ekibiyle almış olduğu sıkı tedbirler sonucu kilometrelerce vasıta kuyruğu oluştu. Sürücülerin belgeleri tek tek denetim edilirken, izin belgelerinin geçerliliği olamayan sürücülere 3 bin 150 lira cezai işlem uygulandı.

Türkiye’nin 81 ilinde 29 Nisan saat 19.00’da başlayarak, 17 Mayıs’a kadar sürecek olan tam kapanma başladı. Kapanmanın birinci gününde ise sokak kısıtlamasında dışarı çıkan vasıta sürücüleri denetim noktalarına takıldı. Bursa İl Güvenlik Müdürü Tacettin Aslan’ın koordinesinde, 85 ayrı noktada toplamda 750 polis ekibi vazife aldı. Her uygulama noktasında dubalarla 2 şerit üstünde oluşturan uygulama noktalarında polis ekipleri tüm araçları tek tek durdurdu. Sürücülerin izin belgeleri, kimlikleri ve ikamet konumları tek tek denetim edildi. Geçersiz izin kağıdı olan ve olmayan vasıta sürücülerine ise, 3 bin 150 lira cezai işlem uygulandı. Tam kapanma sürecinde uygulamaların aynı şekilde devam edeceği ve İçişleri Bakanlığı tarafınca piyasaya sürülen genelge sonucu Pazartesi gününden itibaren yalnız E-Devlet üstünden alınan izin belgeleri olan vasıta sürücülerinin ve vatandaşlarının geçmesine izin verileceği öğrenildi.

Kilometrelerce kuyruk oluştu

Alınan tedbirler kapsamında 85 ayrı noktada oluşturulan uygulama noktaların polis ekiplerinin yapmış olduğu titiz denetimler sonucu kilometrelerce oluşan vasıta kuyruğu ise drone ile havadan görüntülendi. – BURSA

Kaynak: İhlas Haber AjansıHaber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *