Camdaki Kız’daki ‘bekaret testi’ sahnesi vaka oldu

Başrollerini Burcu Biricik ve Feyyaz Şerifoğlu‘nun oynadığı, Gülseren Budayıcıoğlu‘nun kitabından uyarlanan Camdaki Kız dizisi, 22 Nisan Perşembe akşamı 3. bölümüyle Kanal D ekranında seyircisiyle buluştu.

Camdaki Kız dizisinde, Hymen muayenesi olarak malum bekaret kontrolü sahnesinin ekrana gelmesi vaka yarattı.

Burcu Biricik‘in canlandırdığı Nalan karakteri anası Feride tarafınca jinekoloğa götürüldü. Dizide, annesinin isteği üstüne ‘bekaret’ testine giden Nalan’ın, çocukluğunda da aynı durumu yaşamış olduğu görüldü.

Camdaki Kız‘da bu sahneye ise toplumsal medyada tepki yağdı.

Hazal Kaya reddetmişti

Hazal Kaya, Adını Feriha Koydum dizisinde yer alması planlanan ‘bekaret’ testi sahnesi için “Bunu normalize etmemek için oynamam.” diyerek sahneyi senaryodan kaldırtmıştı.

Hazal Kaya, seneler sonrasında yapmış olduğu bir açıklamada direnerek sahneyi senaryodan çıkarttığını belirterek “Başrolünü oynadığım Adını Feriha Koydum’ ağır tecrübeydi. Feriha’ya bekaret testi yapılıyordu. Bunu normalize etmemek için sahneyi oynamak istemediğimi belirttim. Sahne atıldı. Ama o kadar çok eleştiri aldım ki sağlığım bozuldu. Şeker hastalığım o dönem çıktı” ifadelerini kullanmıştı.

Toplumsal medyada tepki yağdı

‘Bekaret’ testinin yer almış olduğu görüntüler ise dikkat çekerek gündeme oturdu. ‘Camdaki Kız’ ve ‘Hazal Kaya’ etiketi ile binlerce paylaşım yapılmış oldu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *