Canon’dan geniş odak uzaklığı aralığı ve 4K özelliğine haiz yepyeni lens: CJ17ex6.2B

Değişik bütçelere uygun 4K iş akışı ihtiyacına cevap veren CJ17ex6.2B, 2/3 inç 4K fotoğraf makineleriyle kullanılabiliyor. Canon’un UHDgc serisi taşınabilir 4K yayıncılık zum lensleri ailesinin en yepyeni üyesi olan bu lens, kompakt ve hafifçe bir yapısının yanı sıra optik mükemmellik sunuyor. Geniş odak uzaklığı aralığı ile hem geniş açı hem de telefoto özellikleri sunarak yayıncıların bir tek tek bir lensle çeşitli senaryoları ve değişik açıları yakalayabilmesine olanak tanıyor.

Sektördeki en geniş ürün yelpazesine haiz olan Canon, CJ17ex6.2B lensiyle beraber 4K yayıncılık lensi serisindeki ürün sayısını 18’e çıkarıyor. Canon geniş ürün gamı yardımıyla etkinliklerden spor aktivitelerine, haberlerden stüdyo içeriğine kadar her şeyi çeken profesyonellerin kapsamlı gereksinimlerine destek olmaya devam ediyor.

Sektör standartlarını karşılayan 4K teknoloji

4K, son zamanlarda en mühim standartlardan biri haline gelmekte beraber optik mükemmelliğe haiz görüntüleri oluşturan birçok unsur vardır. CJ17ex6.2B, 4K talebini karşılamanın yanı sıra, daha iyi HDR[i] neticeleri için ışık lekelerini ve mercek parlamalarını en aza indiriyor. Ek olarak BT.2020 geniş renk gamını (WCG)[ii] temel alan bir yayıncılık kamerasının kromatik bozulma düzeltme işleviyle uyumluluğu ile öne çıkıyor.

Benzersiz optik düzeneğinde UD[iii] lens elemanlarını etkili bir halde kullanan lens, kromatik bozulmaları ve renk dağılmalarını ortadan kaldırarak muhteşem renk üretimi sunuyor ek olarak görüntünün kenardan kenara net ve kontrastlı olmasını sağlıyor. HDR ve WCG’yi destekleme özelliği yardımıyla profesyonellerin beklentisi olan varlıklı görselleri sunuyor. Böylelikle izleyicilerin muhteşem görüntü kalitesi taleplerinin karşılanmasına olanak tanıyor.

Oldukca yönlülüğü ve esnekliğiyle her senaryoya uygun

Yüksek büyütme oranına haiz CJ17ex6.2B yardımıyla profesyoneller, tek lens ile iş akışlarını sorunsuz şekilde yürütebiliyor.   6,2 mm’deki geniş açı görüşü, 17x zum oranı ve 6,2 mm – 106 mm kapasitesi ile beraber bu lens, geniş bir odaklanma aralığı sunuyor. Ek olarak dahili 2x optik genişletici kullanıldığında 12,4 mm – 212 mm kapasitesi sağlıyor. Alımlı optik performansı korurken, görüntüleri hem geniş açıda hem de telefoto odak uzunluğunda yakalayabilme özelliği, sektörün esnek kit ihtiyacına çözüm sunuyor.

4K kalitesi sunan CJ17ex6.2B, bir tek 2,07 kilogram[iv] ağırlığındaki kompakt ve hafifçe gövdesi yardımıyla omuzda çekim ve röportajlar için ideal yapısıyla öne çıkıyor. Geleneksel bir HD lensin dayanıklılığını ve kullanım özelliklerini sunarak, röportaj ve belgesel alanlarında kullanılan kameralardan talep edilen yüksek mobilite ihtiyaçlarının muhteşem bir halde karşılanmasını sağlıyor.

Maksimum performans

16 bit mutlak kıymetli bir enkoder özelliğine haiz olan CJ17ex6.2B, öteki UHDgc lenslerde ve Canon’un UHDxs serisinde görülen yüksek performanslı dijital sürücü ünitesiyle aynı performansı sunuyor. Bu özellik, lensin başlatma olmadan açılabileceği anlamına geliyor. Bu da kamera tarafındaki bozulma düzeltmesi ve lens pozisyon bilgisi idrak etme benzer biçimde işlevlerin başlangıçta hazır olmasını sağlıyor, böylece profesyonellerin hiçbir anı kaçırmamasına olanak tanıyor. Üç tane 20 pimli konektörü[v] desteklemesiyle 4K kamera sistemlerinin performansını daha da üst düzeye çıkartıyor. Böylelikle zumlama ve odaklama taleplerini kullanırken yüksek hassasiyette lens verisi okuması sağlayıp, sanal üretim platformlarıyla uyumluluğu kuvvetli bir halde destekliyor.

CJ17ex6.2B – Temel Özellikler:

6,2 mm -106 mm (dahili 2x optik genişletici ile 12,4 mm – 212 mm) içinde geniş bir odak uzaklığı aralığı elde eden makul bir 17x zumlama oranıyla beraber 6,2 mm’de geniş görüş açısı

4K çözünürlükte gerçekten inanılmaz görüntü kalitesi

Hafifçe ve kompakt

Işık lekelerini ve mercek parlamalarını en aza indirir 

Dahili 2x genişletici

[i] Geniş Dinamik Aralık (HDR – High Dynamic Range), bir görüntüdeki aydınlık ve karanlık değerler (dinamik aralık) arasındaki kontrast kuvvetlendirir.

[ii] Geniş Renk Gamı, videoda gösterilebilen renk aralığını genişleten teknolojidir. Geçerli sektör standardı BT.709’dur.

[iii] Ultra düşük dispersiyonlu (UD) cam kullanılan bir lens elemanı.

[iv] CJ17ex6.2B lensin IRSE-S modeli bir tek 2,07 kilogram, IASE-S modeli ise 2,15 kilogram ağırlığındadır.

[v] CJ17ex6.2B lensin IASE-S modeli üç tane 20 pimli konektörü destek sunar.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *