Clubhouse, ABD’de Android sürümünü kullanıma sundu

Şu an için yalnız ABD‘de kullanıma sunulan sürüm için şirket, blog paylaşımında gelecek haftalarda aldıkları geri bildirimler doğrultusunda düzeltmeleri yapmış olup, birkaç özelliği daha geniş bir halde sunmak için çalışacaklarını belirtti.

Şirket, Android sürümünün gelecek günlerde ve haftalarda öteki İngilizce konuşulan bölgelere sunulacağını söylemiş oldu. ABD dışındaki kullanıcılar ise, Google Play mağazasındaki Clubhouse sayfası vasıtasıyla erişim için ön kayıt yapabilecekler.

Bununla beraber Clubhouse, platforma şimdilik yalnızca davetle devam edeceğini, büyümenin ölçülmesini sağlamak için hala her insana açık olmadığını söylemiş oldu.

“Yoğun ilginin dezavantajlarını da yaşıyoruz”

Sınırı olan erişime karşın Clubhouse, Silikon Vadisi’ne mühim bir ses getirdi. Şirket, yepyeni bir finansman arayışına da girmişti.

Ek olarak birçok büyük teknoloji şirketi Clubhouse benzeri özellikler ve uygulamalar da getirmeye çalıştı. Twitter, Spaces özelliğini kullanıma sundu; Feysbuk, Spotify, Slack, LinkedIn ve Reddit, hizmetlerine ses odaklı benzer özellikler eklemenin çeşitli aşamalarında.

Şirket, Android uygulamasını duyurduğu gönderisinde platformun beklenenden daha süratli büyüdüğünü kabullendi.

Gönderide, “Zaman zaman sunucu kesintilerine ve bildirim hatalarına neden olan ve algoritmalarımızın sınırlarını aşan bir yüklenme olduğu için bunun dezavantajlarını da yaşıyoruz” dedi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *