Çukur’da Yamaç ve Vartolu, Karaca’nın mezarını buldu! Vartolu, amca gerçeğini öğrendi!

Başrollerinde Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil, Necip Memili, Damla Sönmez, Rıza Kocaoğlu, Burak Dakak ve Perihan Cenk benzer biçimde adların yer almış olduğu Çukur dizisi 127. yepyeni bölümüyle 3 Mayıs Pazartesi akşamı izleyici karşısına çıktı. Çukur son bölümde Vartolu, amca Cumali Koçovalı aleyhinde bildiklerinin yalan bulunduğunu anlamış oldu.

Emmi’ye veda!

Çukur‘da Yamaç, amcanın öldürmüş olduğu Emmi‘nin naaşını kahvenin önüne kadar getirdi. Çukurlular onca yıl saygı besledikleri Emmi’yi görünce büyük bir üzüntü yaşadılar.

Emmi‘nin cenazesi Koçovalılar‘ın mezarlığında toprağa verildi. Vartolu, Emmi’nin başına gelenlerden kendisinin sorumluluğunun olmadığını söylese de Yamaç ve Cumali’yi ikna edemedi.

Aliço ve Emmi’nin sırrı ne?

Büyü’un sözleriyle harekete geçen Yamaç ilk iş Emmi’nin yaşamını kaybetmiş olduğu yere gitti. Emmi’nin mektubunun minik bir parçasını alan Yamaç derhal Aliço’nun yanına gitti. Aliço ise Emmi’nin Yamaç için yazdığı mektuptaki şok gerçeği Yamaç’a açıklamadı. Yamaç’ın ölmesini istemeyen Aliço, mektuptaki sırrı söylemedi.

Amcanın saldırısı ortaya çıktı

Amca’nın adamları Akif’in adamlarıymış benzer biçimde görünerek Çukur sokaklarında gelişigüzel ateş ettiler. Vartolu ise vasıta plakalarından meydana getirilen saldırıyı amcanın planladığını anlamış oldu.

Vartolu amca gerçeğini öğrendi

Yamaç kahvenin karşısında sinevizyonla Kulkan’ın mesajını yayınladı. Vartolu gerçekleri öğrenmesiyle büyük bir şok geçirirken, Karaca’nın son uğradığını söyledikleri depoya gitmek suretiyle harekete geçti.

Karaca’nın mezarı başlangıcında yıkıldılar!

Vartolu Yamaç ile beraber depoya giderek Ahmet’i yeniden sorgulamak istedi. Ahmet Nedim’in eline geçse de omzundan vurmuş olduğu Ahmet’i öldürmeyi başaramadı.

Vartolu ve Yamaç da Ahmet’ten kendilerini Karaca’ya götürmelerini söylemiş oldu. Ahmet ise Karaca ve Celasun’un gömüldüğü yere ikiliyi götürdü. Toprağı kazınca Karaca’nın Çukur dövmeli kolunu gören Vartolu ve Yamaç yıkıldı.

İkili mezarın başlangıcında hüngür hüngür ağladı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *