Cumhurbaşkanı Erdoğan deklare etti! Maskeler ne vakit çıkarılacak?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, katılmış olduğu tv kanalında açıklamalarda bulunmuş oldu.

“Bakanımız kısa süre sonra açıklama yapacak”

Erdoğan, şunları söylemiş oldu:

* Ilk olarak şunu oldukca açık net söylemekte yarar görüyorum. Maske, mesafe, hijyen. Bu 3 başlık söz mevzusu. Toplumsal mesafe, maske ehemmiyet arzediyor. Toplumsal mesafe gündemimizde yerini koruduğu vakit arada mesafe konulması halinde maskeden de kurtulmak mümkün olur.

* 1,5 metreye dikkat edilmiş olduğu vakit maskeden de kurtulmak mümkün fakat toplumsal mesafe koşul. Bakanımız kısa bir süre sonrasında bununla ilgili izahat meydana getirecek. Şu şartlarda maskeyi de çıkarabiliriz diye. 1,5 metre şeklinde mesafeyi aramızda koruduğumuzda maskeyi çıkarabiliyoruz.

“3 aşımı oldum”

* Ciddi manada aşımız geliyor. Aşılarımızın gelişiyle beraber 50-55 yaş üzerine de yoğun bir halde hayata geçirmeye başlayacağız.

* Aşılarla beraber ciddi manada korunma sürecini tıbben de olmuş olacağız. Ben 3 aşımı oldum, bir de antikor terfi etti mi yükselmedi mi bununla ilgili adımı attım.

“128 madde üzerinde değerlendirmemizi yapacağız”

* Şahsım ve heyetimle sayın Bahçeli ile görüşeceğiz. Anayasa çalışmamızı meydana getiren ekiple bizim heyetimiz konuşacak bir değerlendirmemizi yapacağız 128 madde üstünde. Bu emek harcamayı yaptıktan sonrasında ilave edilmesi ihtiyaç duyulan çıkarılması ihtiyaç duyulan ne şeklinde maddeler vardır bu tarz şeyleri konuşacağız.

* Tamam dediğimiz vakit da Devlet Beye de sunacağız. Cumhur İttifakı’nın bu ortak çalışmasıyla ne şeklinde eksikler var bunlara bakacağız. Ortaklaşa bir emek harcamayı yürütelim istiyoruz.

* Adeta Anayasa Bilim Kurulu oluşturmanın gayreti içinde olduk. En geniş anlamda bir uzlaşı sağlayalım ve bunun neticesinde meydana gelen hazırlığımızı kalkıp Cumhur İttifakı’na ulaştıralım.

* Parlamenter demokrasi artık bizim için mazi oldu. Hiçbir istikrarı olmayan koalisyonlarla iç içe devamlı zararda olan dönemleri yaşadık biz.

 Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *