Dedelik heyecanı yaşayan Ferhan Şensoy, torunu Pera’yı göremedi

Ferhan Şensoy‘un vefat haberi bütün Türkiye’yi yasa boğdu. Anjiyoya bağlı olarak gelişen komplikasyonlar sebebiyle bir süre ilkin hastanede tedavi görmeye başlamış olan usta sanatçı, bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı.  

Türk tiyatrosunun duayen adı beyaz perde ve dizi oyuncusu, yarın saat 13:00’da Ses Tiyatrosu‘nda sınırı olan katılım ile düzen edilecek törenin adından Teşvikiye Camii’nde kılınacak ikindi namazına müteakiben Zincirlikuyu Kabristanı‘na defnedilecek.

Kızı dokuz aylık hamile

2004 senesinde boşandığı oyuncu Derya Baykal ile evliliğinden dünyaya gelen Derya ve Müjgan isminde iki kızı olan usta sanatçı, dedelik heyecanı yaşıyordu.

32 yaşındaki büyük kızı Müjgan Ferhan Şensoy, dokuz aylık hamileydi. Sadece usta sanatçı, doğumuna sayılı günler kala torunu Pera‘yı göremeden yaşamını yitirdi.        

“Pera geliyor”

Müjgan Ferhan Şensoy, eşi Cem Öğet ile bebeklerinin ismine iyi mi karar verdiğklerini şöyleki açıklamıştı:

“Cem ile konuştuğumuz bir şeydi; bir kızımız olursa adı ‘Pera’ olsun dedik. İkimizin hem ayrı ayrı hem de kesişen hayatlarının ev sahibiydi Pera…”

“Aradan geçen yıllar içinde tatlı Pera kızlar çıktı karşımıza, çoğu zaman birbirimize çaktırmadan içimizden aynı şeyleri geçirdik sanırım. Bebeğimizin kız olduğunu öğrendiğimiz doktor kontrolünde birbirimize baktık, Cem kulağıma eğilip ‘Pera geliyor’ dedi.”       

“Babam uçtu göklere”

Müzisyen Cem Öğet ile 2018 senesinde evlenen Müjgan Ferhan Şensoy, vefat haberinin arkasından, Twitter hesabından “Babam uçtu göklere” mesajını paylaşmıştı.

Müjgan Ferhan Şensoy’un kardeşi Derya Şensoy da “Canım babacığım uçtu göklere” mesajı ile yaşamış olduğu büyük üzüntüyü toplumsal medyada dile getirmişti. 

“Seni çok seviyorum”

Usta sanatçının kızı Müjgan Ferhan Şensoy, geçtiğimiz şubat ayında Instagram’da bu kareyi yayınlamış, “İyi ki doğdun canım babam! Seni çok seviyorum” notunu yazmıştı.

Hastaneden izahat

İstanbul Tıp Fakültesi’nden meydana getirilen açıklamada, “Uzun süredir kalp-damar hastalıkları ve metabolik hastalıklarla ilgili farklı hastanelerde tedavi gören, ülkemizde yetişen en önemli tiyatroculardan olan, meddahlık geleneğinin simgesi kavuğu 30 yıla yakın süre taşıma onuruna sahip Ferhan Şensoy dün gece sabaha karşı İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ciddi kalp damar hastalıkları ve solunum yetersizliği nedeniyle vefat etmiştir. Tüm sanatseverlere ve ailesine baş sağlığı ve sabır dileriz” denildi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *