Defne ne demek? Defne isminin anlamı nedir?Defne adı Kuran’da geçiyor mu?

Son yıllarda yepyeni doğan kız bebeklere verilen en fazlaca isimlerinden biri Defne’dir. Aslınd hem kız hem de adam bebeklere verilen Defne isminin anlamını merak edenlere hususi bir içerik hazırladık. Defne en demek? Defne isminin anlamı nedir?Defne adı Kuran’da geçiyor mu? İşte cevabı:

Ebeveyn adaylarının çocuklarına isim koyma arefesinde bilhassa internette isim araştırması yaparken bir fazlaca ismin anlamına bakılıyor. Koydukları ismin hem anlamlı hem de söylendiğinde güzel olmasını istediği için detaylı bir halde araştırdıkları adlar içinde Defne’de yer ediniyor. Malum en eski yazılı kaynaklardan günümüze ulaşmayı başarmış olan Defne adı, Yunanca kökenlidir. Deposu Yunan Mitolojisindeki anlatılara dayanmaktadır. Bu isim yüzyıllardan bu yana saflığın ve masumiyetin simgesi olmuştur.Yaygın olarak kullanılan Defne isminin anlamı bir ağaçtır. Güzel kokulu bir ağaç olan defne ağacı, Akdeniz ikliminde yetişir. Ve yaz kış yeşil kalmasıyla bilinir. Ağacın bu özelliği, ismin sonsuzluğu çağrıştırmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte Defne ne demek sorusu doğaüstü güçleri, üstün kabiliyetleri içermektedir. Türkiye’de 48.637 kişide olan Defne adı İstanbul’da ise 5.518 kişide var. 

DEFNE NE DEMEK?

Mitolojik anlatılardan hareketle güzel, iyi ahlaklı genç kız anlamında olan Defne adı güzellikle beraber iffet, temizlik ismin çağrıştırdığı anlamlardır. Bu isim sağduyuyu, iradeyi ve insani değerlere sıkıca bağlanmayı ifade etmektedir. 

DEFNE İSMİ KURAN’DA GEÇİYOR MU?

Defne adı kuranda geçmiyor. Bir ismin Kuran’da geçmesi yada geçmemesi o ismin güzel yada fena bir isim olduğu anlamına gelmez. 

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *