‘Deli Bediş’in Oktay’ı Cenk Torun ortaya çıktı

Ekran hayatına ilk kez Yıldız Tilbe‘nin ‘Delikanlım‘ adlı şarkısının klibinde yer alarak süregelen ve ondan sonra çeşitli tv dizilerinde oynayan Cenk Torun, 90’lı yıllarda “Çılgın Bediş” dizisinde Oktay karakterine yaşam vererek şöhreti yakalamıştı.        

Nevin Ursavaş ile nikah masasına oturan gezim danışmanı Cenk Torun, boyu kadar oğlu Şan’ın mezuniyet törenine katıldı. Uzun vakit ekranlardan uzak duran oyuncu, törene katılan hepimiz için sürpriz oldu.      

Yonca Evcimik ile Cenk Torun, bir zamanların efsaneleşmiş dizisi ‘Deli Bediş‘te ‘Bediş’ ve ‘Oktay’ rolüne yaşam vermişlerdi.

Nurdan Torun’un oğlu

24 Mart 1974 Ankara doğumlu Cenk Torun, sanatçı Nurdan Torun‘un oğlu. Nurdan Torun‘un eşi Salih Torun 2003’te, şu anki adıyla ’15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden atlayıp intihar etmişti.

Çiftin oğlu oyuncu Cenk Torun, “Askerden terhis olduğum gündü. Telefon geldi, babamın intihar ettiğini söylediler. Hayatımız alt üst oldu. Yıllarca çalışamadım. Köprüden iki yıl geçemedim. Hâlâ kötü oluyorum, yolumu değiştirmek istiyorum” açıklamasıyla dikkat çekmişti.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *