Demet Mutlu ve Evren Üçok sessiz sedasız boşandı

Sabah Gazetesi Yazarı Bülent Cankurt, Trendyol‘un kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu ile eşi ve iş ortağı olan Evren Üçok‘un boşandığını yazdı.

Çiftin tek celsede boşandığını belirten Cankurt, “Demet Mutlu ile Evren Üçok‘un, hayat ortaklıklarını bitirse de, dost olarak kalabildiklerini ve iş ortaklıklarına devam ettiklerini öğrendim” dedi.

Bülent Cankurt’un yazısı şöyleki:

“Türkiye’nin önder, dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından Trendyol’un kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu ile hem yaşam hem de iş ortağı olan Evren Üçok’la ilgili maalesef tatsız bir haberim var!

Mart 2010’da açmış olduğu Trenyol’u ilk 16 ayda kıymeti 150 milyon dolar olan bir şirket haline getiren, 2018 senesinde yüzde 75’ini, Çin merkezli alışveriş devi Alibaba’ya 728 milyon dolara satan Demet Mutlu ile eşi Evren Üçok, iş hayatlarındaki başarılarını hususi hayatlarında gösteremedi! Geçen yıl çiftin evliliklerinin üstünde kara bulutlar dolaştığına dair duyumlar almış, inanmamıştım.

Maalesef doğruymuş. Üstelik Demet Mutlu ile Evren Üçok, gözlerden uzakta yaşadıkları evliliklerini, sessiz sedasız bitirmiş. Evet, yanlış okumadınız… Anlaşmalı olarak tek celsede boşanmışlar.

Geçen Haziran’da 1.8 milyar dolara ABD’li Zynga’ya satılan ve Türkiye’nin ilk ‘Unicorn’u olan Peak Games’in de melek yatırımcıları olan Demet Mutlu ile Evren Üçok’un, yaşam ortaklıklarını bitirse de, dost olarak kalabildiklerini ve iş ortaklıklarına devam ettiklerini öğrendim.”Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *