Demet Özdemir’den farkındalık atışı – Magazin Mahallesi Magazin

Her 8 hanımdan birini etkileyen meme kanserinde erken tanı yaşam kurtarıyor. Anadolu Sıhhat Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü iş birliğiyle her yıl Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı’nda meydana gelen Pembe Top Sahada projesi meme kanserinde erken tanının önemine dikkat çekiyor. Meme kanserinde erken tanının sembolü haline gelen Pembe Top bu yıl Demet Özdemir’in elinden havalanacak.

Pembe Top, 21 Ekim 2021 Perşembe akşamı Anadolu Efes Spor Kulübü ile UNICS Kazan içinde oynanacak Turkish Airlines EuroLeague maçında yeniden sahada olacak. Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak karşı karşıya gelme saat 20.00’da başlamış olacak.

“Düzenli kontrollerden kaçmamalıyız”

Projeye gönüllü olarak destek veren başarı göstermiş oyuncu Demet Özdemir, “Pembe Top” ile objektif karşısına geçti. Projenin bir öteki destekçisi, usta fotoğrafçı Tamer Yılmaz’a poz veren Özdemir, “Böylesine önemli bir konuda farkındalık yaratılmasına destek olabildiğim için çok mutluyum, umarım daha fazla kadının sağlıkları için bir adım atmasına katkı sağlayabilirim” dedi.

Meme kanserinde erken tanının yaşam kurtardığını hatırlatan Özdemir, “Kadınlar belirli bir yaştan sonra meme muayenesi yaptırmalı. Benim başıma gelmez diye düşünerek kontrollerden kaçmamalıyız. Kendimize ve sevdiklerimize bunu hatırlatmamız çok önemli ancak bu şekilde meme kanserinden daha fazla kadının korunmasını sağlayabiliriz” diye konuştu.



Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *