Dizi çalışanlarına saldırıda yepyeni gelişme! İstenen ceza belli oldu!

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca hazırlanan iddianamede, 29 Kasım 2020’de Maltepe’de bir otelde dizi çekiminde görevli çalışanlar Berçin Aydoğan, Gülcan Sarı ve Burçak Çataklı’nın otelin ikinci katında çalışmış oldukları sırada Şiyar Altosun ve Arif Yıldırım’ın sövgü etmiş olduğu, hanım set çalışanlarının ise feryat atarak yardım istedikleri ve bulundukları odanın kapısını kapattıkları anlatıldı.

Sözcü’den Sevgim Begüm Yavuz’un haberine gore, Şiyar Altosun ve Arif Yıldırım’ın müştekilerin bulunmuş olduğu odanın kapısını kapatmaları üstüne sinirlenerek odaya girmek istedikleri, kapıyı tekmeleyerek zorladıkları, set çalışanlarının ise saldırganların odaya girmelerini engelledikleri açıklandı.

“Dışarıda gerçeğini yapıyoruz”

Sesler üstüne otel mensubu ve bazı dizi oyuncularının ikinci kata çıktıklarının aktarıldığı iddianamede, Şiyar Altosun, Arif Yıldırım ve Batuhan Kuvvetliışık’ın, müştekilere hitaben, “Sizin çekmiş olduğunuz dizilerde yaptığınız işleri biz dışarıda gerçeğini yapıyoruz” diyerek tehdit ettikleri kaydedildi.

Vaka yerine gece bekçilerinin geldiğinin anlatıldığı iddianamede, otelin lobisine inen saldırganların, oyunculardan Oktay Kaynarca, Tevfik Erman Kutlu ve Yunus Emre Yıldırımer’e karşı tehdit eylemlerinde bulundukları anlatıldı.

İddianamede, gözaltına alınan Arif Yıldırım ve Şiyar Altosun’un ‘nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme’ suçundan tutuklandıkları ve 1 ay sonrasında tahliye edildikleri aktarıldı.

İstenen ceza belli oldu

Savcılık, Şiyar Altosun ve Arif Yıldırım’ın, ‘zincirleme şekilde hakaret’, ‘birden fazla kişi ile gece vakti konut dokunulmazlığını ihlal etmeye teşebbüs’ ve ‘birden fazla kişi ile tehdit’ suçlarından toplamda ayrı ayrı 4 yıl 1 ay 22 günden 13 yıl 7 ay 15 güne kadar hapis ile cezalandırılmalarını talep etti.

Öteki şüpheliler Batuhan Kuvvetliışık, Birkan Bağatur, Onur Destegül, Burak Özcan, Can Cem İyidoğan ve Volkan Çam’ın da ‘birden fazla kişi ile tehdit’ suçundan ayrı ayrı 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları istendi.

İddianame, değerlendirilmek suretiyle göndermiş olduğu Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi tarafınca kabul edildi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *