Dune’un devam filminin çekimlerinin ne vakit başlamış olacağı açıklandı

Yönetmen Denis Villenueve‘nin devam filminin çekimlerine 2022 sonbaharına kadar başlamayacağını bildirmişti. Fakat filmin gösteriminde bulunan bir yapımcı Warner Bros‘un yapım için kati bir başlangıç zamanı belirlediğini doğruladı. Buna bakılırsa filmin çekimleri 18 Temmuz 2022’de başlamış olacak.

Sinemaport’tan Kübra Karasu’nun haberine bakılırsa, Frank Herbert‘in aynı adlı romanından uyarlanan bilimkurgu serisinin ikinci bölümünün daha oldukça Zendaya‘nın canlandırdığı karaktere odaklanacağı söyleniyor.

Şu demek oluyor ki bazı hayranların Dune’da oldukça azca ekran süresine haiz bulunduğunu öğrendiğinde hayal kırıklığına uğramış olduğu şahıs. Yönetmen Denis Villenueve, projenin devam filmi kesinleşmeden senaryoyu yazmaya başlamıştı.

Dune aslına bakarsan küresel gişede 300 milyon dolara yaklaşırken, Paul Atreides‘in hikayesinin devamı için yeşil ışık yakılması sürpriz olmadı.

Başrollerinde Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Jason Momoa ve Javier Bardem‘in de yer almış olduğu Dune, şu anda her yerde sinemalarda.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *