Ebru Şallı ve Hadise, uyku felcine mi yakalandı?

Sarah Pinborough‘un kitabından uyarlanan ve son günlerin popüler dizisi haline gelen Behind The Eyes, Meşhur adların yaşamış olduğu uyku felci hastalığını gün yüzüne çıkardı.

Diziyle beraber toplumsal medyada sıkça konuşulmaya başlanan uyku felcine dünyadan ve Türkiye’den birçok Meşhur ismin yakalandığı öğrenildi.

Dünyaca Meşhur adlar savaşım ediyor

Sondakika.com’un haberine nazaran, dünyaca Meşhur adlar Kendall Jenner, Jimmy Kimmel, Jennifer Aniston, Rihanna, Lady Gaga ve Madonna’nın da yakalandığı bu hastalık, Türkiye’den de Meşhur adları tesiri altına aldı.

Halk içinde karabasan olarak malum uyku felci ile anası intihara teşebbüs eden Meşhur müzisyen Hadise ve kısa sürede oğlunu kaybeden model Ebru Şallı‘nın da savaşım etmiş olduğu öğrenildi.

Uyku felci nedir?

Bilhassa günlük yaşam içinde karşılaşılan problemler ve pandemi sebebiyle yaşanılan stres, uyku bozukluğunu tetikleyerek felce sebep oluyor.

Kişinin uyandığında ya da uykuya daldığı esnada ortaya çıkan uyku felci, kişiyi hareket edemez ve konuşamaz hale getiriyor. Birkaç dakika süresince devam eden bu durum, kişinin korkulu bir tecrübe yaşamasına sebep oluyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *