Engin Akyürek’ten flaş müracaat! Harekete geçti!

39 yaşındaki Engin Akyürek, toplumsal medya hesabı olmayan nadir ünlülerdendi. Fanatiklerinin ısrarına daha çok dayanamayan Engin Akyürek sonunda Instagram hesabı açtı. 

Akyürek, kedisiyle çekilmiş pozunu paylaşarak Instagram’a ‘merhaba’ dedi. 4 gün içinde Engin Akyürek‘i 260 bini aşkın kullanıcı takip etti.

Snob Magazin’den Arif Hür’ün haberine nazaran Engin Akyürek, mavi tik (doğrulanmış hesap rozeti) almak için Instagram’a resmi başvuruda bulunmuş oldu.

Akyürek, mavi tik rozeti alarak kendisi adına oluşturulan düzmece hesapların önüne geçmek istiyor. Instagram başvurulara çoğu zaman 25-30 gün içinde pozitif yönde ya da negatif geri dönüş yapıyor. Engin Akyürek‘in mavi tik sahibi olabilmesi için ortalama 3-4 hafta daha beklemesi gerekiyor.

Mavi tik nedir? 

Instagram hesap onaylatma ya da bir öteki adıyla mavi rozetli Instagram hesapları; talep sonucunda Instagram tarafınca uygun görülen profillere kullanıcı adının yanında mavi renkli tik işareti konulması ile oluşur. Bu sayede profiller; onaylı Instagram hesabı ya da doğrulanmış hesap olarak adlandırılmaktadır.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *