Erdal Beşikçioğlu seneler sonrasında deklare etti! Behzat Ç. niçin bitti?

Jülide Ateş‘in sunumuyla ekrana gelen 40 programı, dün akşam dijital içerik platformu GAİN‘de ekrana geldi. Programın konuğu ise tiyatro sanatçısı Erdal Beşikçioğlu oldu.

Erdal Beşikçioğlu 40’ta, çocukluğundan bugüne dek olan yaşamını, oyuncu olmak için evden kaçtığını, vali rolünü oynarken iş isteyenlerin bulunduğunu söyledi.

Erdal Beşikçioğlu projelerinden Behzat Ç‘ye kadar pek fazlaca konudaki 40 soruya cevap verdi. “Pas” hakkını kullandığı sual ise “Kadınlar tarafından tacize uğradınız mı?” sorusu oldu; Beşikçioğlu bu suali “pas” geçerek yanıtlamadı.

“Ben argo konuşuyorum küfretmiyorum”

Jülide Ateş‘in “Beşikçioğlu kendi hayatında Behzat Ç gibi küfürbaz mı sorusuna cevap veren Erdal Beşikçioğlu, “Hak edilmiş olduğu vakit ağzımdan kaçıveriyor. Küfürlü mü konuşuyorum? Yok. Lakin insanoğlunun ağzına pelesenk olduğu vakit, o senenin sonunda Behzat Ç bittikten sonrasında da bazen kaçtığı olmuştur. Şimdi yavaş yavaş toparlıyorum. Fazlaca sövgü etmiyorum artık, Behzat’ta fazlaca zıvanadan çıkmıştım. Artık küfrün ötesine geçmiş, refleks olmuş, bir konuşma biçimi haline… Sanırım ben argo konuşuyorum küfretmiyorum. Behzat Ç’de sövgü etmedi, argo konuştu. ‘B.ksun’ demek karşı tarafın kişiliğine hakaret, “b.kluk etme” dediğiniz vakit o şekilde davranma diyorsunuz. Birisi sövgü, ötekisi de argo. Benim nitelemem bu” dedi.

“Behzat Ç’yi kim bitirdi?”

Meşhur oyuncu, “Behzat Ç dizisini kim bitirdi?” sorusuna da şu şekilde yanıt verdi:

“İnanç orada “ne olur izahat yap abi, kimin yüzünden bittiğini biz hep birlikte bilelim.”

Şu andaki dönemle ilgili ıslak bir zemin vardı, nereden tutunacağını ne yazarı biliyordu, ne yapımcısı biliyordu, ne oyuncusu… 5 bölüm bir senaryo geldi bizlere, o denli özlemişiz ki çekmeye başladık. Fakat olayın açılmasına güçlük çekilmeye başlandı. Bende Serdar Abi’yle konuştum, “Bu 2. Dönemle ilgili beraber oturalım, bir oluşturalım, ondan sonra bütün senaryolar bittikten sonra hikayeye başlayalım, karakterin nereden nereye gideceğini görebilelim biz.”

Fakat yapımcılarla birlikte görüşmeye gittiğim vakit, Serdar Akar’ın çekmeyeceğini öğrendim, Memduh Başgan olamayacağını öğrendim, bunlar fazlaca mühim karakterler. Bundan ibaretse ben de olmak istemiyorum, beni de affedin dedim. Tüm öykü bundan kaynaklıdır aslına bakarsak.”Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *