Erdoğan: Yepyeni adları partimizin yönetim kademelerine kazandıracağız

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşuyor.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyleki:

“Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi, her alanda hedeflerine ilerlemesi için gece gündüz çalışıyoruz. Teşkilatlarımızın desteği, dostlarımızın hayır duası ile durmak yol yola devam diyerek devam ediyoruz. Buradaki her bir arkadaşımın en büyük meselesi sorumluluğunu üstlendiğimiz kutlu davaya hizmet etmek. Duruşumuzla, icraatımızla milletimizin gönlünü kazanmaktadır. Herhangi bir arkadaşımız herhangi bir şahsi konuyu görevinin önüne koyuyorsa üstlendiği sorumluluğun hakkını veremiyor demektir. İşlerimize dört elle sarılmak mecburiyetindeyiz.”

Ak Parti milletimiz tarafınca kurulmuş ve bu güne kadar da milletimizin duasıyla ayakta kalmış bir partidir. Bizim milletimizden başka dayanacağımız hiçbir dayanağımız yoktur. Ülke genelinde hizmet eden yol arkadaşlarımızın kibirleri boylarını aşanların kaprislerine feda etmedik, etmeyeceğiz. Biz dedikodulara kesinlikle kulak asmadan yolumuza bakacağız.

“Partimizin 10 milyonun üzerinde üyesi var; üye sayımızda yüzde 95’ten fazlası vefatlardan kaynaklı 290 bin kişilik bir eksilme gördük.”

“İl, ilçe ve belde başkanlarımızın yen, üye kayıt işlemlerini aksatmadan sürdürmeleri önemlidir. Delege listelerinin yenilenmesi, kongrelerin yapılması, kadın ve gençlik kollarımızın da kongrelerini gerçekleştirmesi gerekiyor. Partimizin 10 milyonun üzerinde üyesi var. Böyle büyük bir üye kaydına mensup başka bir parti söz konusu değil. Tüm bu çalışmaların önümüzdeki temmuz ayına kadar bitirilmesini hedefliyoruz. Ak Parti’nin en büyük özelliği sürekli kendini yenileme, tazeleme kabiliyetine sahip olmasıdır.”

“Kuruluşundan bu güne partimize hizmet etmiş hiçbir arkadaşımızı safımız haricinde bırakmayacak afte vefayı kesinlikle dikkatsizlik etmeyeceğiz. Yepyeni isimlerle kadrolarımızı tahkim edeceğiz. Yepyeni adları partimizin yönetim kademelerine katacağız. Gerek genel merkezimizin yapacağı emekler, gerek gelecek önerilerle bu adları bulup çıkarmakta kararlıyız. “

“Partimizin bugün geldiği yeri ve geleceğini değerlendirirken son dönemde yaşadıklarımızı gözardı edemeyiz. 15 Temmuz üstünde önemle durmamız ihtiyaç duyulan bir milattır. O gece omuz omuza vererek darbeye direnen ülkemizdeki bütün kesimleri Türkiye ortak paydasında bir araya getirmek için çalıştık. Siyasal görüş ve meşrep farklarına bakmadan terörle arasına mesafe koyan beraberce iş birliğimizi güçlendirmek istedik. Tankların arasından kaçan CHP yönetimine bile el uzattık. Yenikapı’daki dayanışma tablosu bunun ilk adımını oluşturur. Tankların arasından kaçıp gidenleri de biz buraya çağrı ettik. Son anda geleceğini bildirmesi üstüne onu da kabul ettik. Biz ülkemizin birliği ve beraberliği için elimizden geleni yapıyoruz. Bir tek FETÖ değil onların arkasındaki kirli ellere de bir ceza verdik. “

“CHP FETÖ’nün söylemlerini sahiplenerek kısa sürece fabrika ayarlarına geri döndü. OHAL uygulamasına saldırdı. Daha pek çok söylemi ve eylemiyle bu parti FETÖ ile mücadeleyi zaafa uğrattı.”

“CHP ekibi hep milli irade düşmanlarıyla yol yürümeyi tercih etti. CHP, bugün de aynı tavırlarını sürdürüyorlar. CHP, egemenlik haklarımızı korumak diye bir derdi olmadığı açıkça ortaya çıkmıştır. CHP’nin yalpalamaları, tutarsızlıkları karşısında biz de MHP ile iş birliğimizi yeni bir safhaya taşıdır. Cumhur İttifakı Yenikapı ruhunun çelikleşmiş halidir.”

“Bu yeni yönetim sistemi, 1961 ve 1982 darbe anayasalarıyla daraltılan siyasi alanı genişletmiştir. Sivil siyasetin üzerinde yıllardır demokrasinin kılıcı gibi duran yapılar kendi görev alanlarına çekilmiştir.”

“CHP ve ortakları içine sindirse de sindirmese de Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nden geriye dönüş yoktur. Milletimiz uzun mücadeleler sonucunda elde ettiği bu kazanımı elinden alınmasına hiçbir zaman müsaade etmeyecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’nde de uygulamadan veya eski alışkanlıklardan kaynaklanan bazı eksiklikler olabilir. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde yürüttüğümüz kapsamlı çalışmayla bütün eksiklikleri belirledik. Sistemden değil uygulamadan kaynaklandığını tespit ettik, bu sebepten işimizin kolay olduğunu görüyoruz. Nereden nereye geldik yakında bunu milletimizle paylaşacağız.”

“Ülkemizi terör örgütleri karşısında çaresiz bırakma çabasını dünyanın en ileri ürünlerini geliştirerek boşa çıkardık. İnsansız hava araçlarını, güdümlü mühimmatları bizden esirgeyenler bugün ürettiğimiz ürünleri şaşkınlıkla takip ediyor. Aynı şekilde bugün Doğu Akdeniz’deki karbon arama faaliyetinde söz sahibi haline geldiysek bundan önce edindiğimiz gemilerimize borçluyuz.”

“Önümüze çıkartılan her engel bir süre sonra aynı teknoloji ve ürünü kendimizin geliştirmesiyle anlamsız hale gelecektir. Ülkemize yönelik yaptırım tehditleri bizi korkutmaz, bize geri adım artırmaz. Sadece yürüdüğümüz yoldaki kararlılığımızı perçinler.”

Ayrıntılar geliyor…Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *