Erman Toroğlu ile Ezgi Yavuz evliliğe ilk adımını attı

Eski yargıcı ve A Spor’da yorumculuk meydana getiren Erman Toroğlu, eski avukatı ile dünya evine girdi.

Cihangir’de görüntülenmişlerdi

Geçtiğimiz günlerde yaşanmış olan vakada Toroğlu, fotoğraflarının çekildiğinden habersiz yürürken, elini tuttuğu arkadaşının görüntülendiklerini farklıymış ve eski hakemin elini bırakması dikkat çekmişti. Gizemli arkadaşı Toroğlu’nu asla tanımıyormuş benzer biçimde yolun karşı tarafına geçerek, tek başına yürümeye başlamıştı.


Daha ilkin ise Şükran Toroğlu ile evliydi. 73 yaşındaki Toroğlu, lise yıllarında tanıştığı Şükran Toroğlu‘ndan 2017 senesinde tek celsede anlaşmalı olarak boşandı. Toroğlu’nun boşandığı eşinden iki evladı var.

Ezgi Yavuz kimdir?

39 yaşlarında Ezgi Yavuz, iş hukukunda uzman bir avukat. İhtilaflı taraflar içinde mevzuyu mahkemeye taşımamaları için arabulucu avukat olarak da çalışıyor. Yavuz, İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık yapıyor.

 Erman Toroğlu kimdir?

Ankara Mustafa Kemal Atatürk Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat kısmında tamamladı. Lise yıllarında Gençlerbirliği’nde başlamış olan futbol hayatına ustalaşmış olarak sırasıyla Ankara Güneşspor, Mersin İdman Yurdu ve uzun seneler kaptanlığını yapmış olduğu MKE Ankaragücü’nde devam etti. Futbolculuğu bıraktıktan sonrasında hakemliğe başladı, 1989 senesinde FIFA kokartı aldı. 1991 senesinde İsviçre ile San Marino arasındaki EURO 92 eleme müsabakasını yönetti.

 Cavit Çağlar’ın davetiyle siyasete girdi ve 1991 seçimlerinde, hocası Aydın Itimat Gürkan’ın karşısına Mersin’de DYP’den aday oldu. Şansal Büyüka ile uzun seneler ilkin Show TV ve arkasından Lig TV’de gösterilen Maraton adlı programda yorumculuk yapmış oldu. Özgürlük gazetesinde yazarlık meydana getiren Erman Toroğlu, 2010-2013 yılları aralığında Telegol’de futbol yorumculuğu yapmış oldu. 2015 yılının başlarında TRT Spor kanalında yorumculuk yapmış fakat kısa bir süre sonrasında çeşitli nedenlerden sebebiyle kanaldan ayrılmıştır. Şimdilerde ise A Spor kanalında yorumculuk yapmaktadır.

 Lise yıllarında tanışıp 1974’te evlendirilmiş olduğu Şükran Toroğlu’ndan 2011’de ayrıldı, Kasım 2017’de anlaşmalı olarak boşandı. Bu evlilikten iki evladı bulunmaktadır.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *