Eski manken Karahan Çantay, son yolculuğuna uğurlandı

Eski manken ve oyuncu Karahan Çantay, matematik öğretmeni olarak vazife yapmış olduğu Bangkok’ta 7 Mart Pazar günü motosikletiyle geçirdiği kaza sonucu yaşamını yitirdi.

Çantay’ın cenazesi, THY’nin Bangkok-İstanbul seferini icra eden uçakla dün sabah saatlerinde İstanbul’a getirilerek Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Çantay’ın cenazesi, Adli Tıp Kurumu’ndaki işlemlerinin peşinden kardeşi Erinç Çantay tarafınca teslim alınarak Ankara’ya getirildi.

Çantay için Karşıyaka Mezarlığı’ndaki Ahmet Efendi Camii’nde merasim düzenlendi. Törene, baba Erşed, anne Zeliha, kardeşler Erinç ve Betül Çantay’ın yanı sıra oldukca sayıda yurttaş katıldı.

Tabuta sarılarak gözyaşı döktüler

Törende ayakta durmakta güçlük çeken anne Zeliha ile kardeşleri Betül ve Erinç Çantay, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Anne ve kardeşlerini, yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Karahan Çantay’ın naaşı, kılınan cenaze namazının peşinden gözyaşları içinde Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verildi.

İstanbul Havalimanı‘ndaki işlemlerin tamamlanmasının peşinden otopsi için Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu Morgu‘na kaldırılan Çantay’ın cenazesi kardeşi Erinç Çantay’a teslim edilmişti. Çantay’ın cenazesi defnedilmek suretiyle kara yöntemiyle memleketi Ankara’ya gönderilmişti.

21 Aralık 1973’te Ankara’da doğan Karahan Çantay, ODTÜ Matematik Kısmı’nde okudu.

1995’te “Mr. Turkey” yarışmasında birinci seçilen Çantay, İstanbul’da ilk kez düzenlenen “Mr. World” Dünya Adam Güzellik Yarışması’nda da Türkiye’yi temsil ederek üçüncü oldu.

Çantay, mankenlik ve fotomodellik yapmış oldu, film ve dizilerde rol aldı. Uzun süredir Tayland’da yaşamış olduğu malum Meşhur model Karahan Çantay, başkent Bangkok’ta matematik öğretmenliği yapıyorduHaber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *