Etken bir web kullanıcısının aylık harcaması giderek artıyor

Türkiye‘de etken web kullancısının aylık harcamasının 200 liraya ulaşmış olduğu kaydedildi.

Log.com.tr’nin derlediği verilere bakılırsa, Türkiye’den bir kişinin düzgüsel ev web harcaması averaj 80 TL seviyesinde yer ediniyor. Buna elbet bir de mobil web paketi eklemek gerekiyor. O da 50 TL‘lik bir averaj aylık harcama çıkarıyor.

Birçok şahıs müzik dinlemek için her ay Spotify’a 18 TL para ödüyor. Burada Apple Music benzer biçimde aylık 14 TL’lik bir alternatif de yer ediniyor.

Netflix için her ay ödenen sayı ise genel anlamda 30 TL seviyesinde yer ediniyor.

Bunlara ek olarak kişilerin artan depolama ve yedekleme gereksinimleri da bulut depolama servislerinin kullanımını gözle görülür oranda artırdı. Bu artık bir çok şahıs için eğer olmazsa olmaz seviyesine ulaşan servisler, yaptığımız averaj hesaba ortalama bir aylık 10 TL ekliyor. Burada bulut depolama için daha çok verenler de bulunuyor.

Türkiye’de ek olarak Exxen, Puhu TV ve Blu TV benzer biçimde aylık ödeme ile elde edilebilen başka Netflix rakibi eğlence servisleri de bulunuyor.

Netflix’in yanına ya da Netflix’in yerine bunlardan tercih edenler de azca değil. Buna ek olarak Formula 1 benzer biçimde sporları web üstünden takip etmeyen isteyenler de mesela S Sport Plus’a aylık 22 TL benzer biçimde ödeme yapıyor.

Bunların hepsi üst üste geldiği süre ise bir kişinin aylık web odaklı harcaması tam 300 TL‘ye ulaşabiliyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *