Evde gözenekler iyi mi temizlenir? En kolay gözenek temizleme kürleri

Ciltteki tıkanan gözenekler iyi mi temizlenir? Gözenekleri temizlemek için evde hangi kürler yapılır? Siyah noktaları temizleyen ergonomik maske tarifleri nedir? Hanımefendilerin son yıllarda en büyük cilt problemleri haline getirdikleri ve uğruna birbirinden değişik ürünler kullandığı gözenek temizlenin kolay yollarını mercek altına aldık…

Cildinizin belirli bölgelerinde bulunan gözenekler, makyaj iyi temizlenmediğinde, yanlış ürünler kullanıldığında yada aşırı makyaj yapıldığında dolarak; siyah nokta, sivilce ya da kir benzer biçimde sorunlarla karşılaşmanızı sağlayabilir. Bilhassa duş sonrasında oluşturulan gözeneklere tonik uygulanmadığında cilt üstünde delikler ya da sivilce benzer biçimde sorunların görülme olasılığı oldukca yüksektir. Burun üstü, alın ve çene bölgesinde bulunan gözenekleri organik yöntemlerle temizleyerek siyah noktaları ortadan kaldırabilirsiniz. Uzmanların yapmış olduğu açıklamalara nazaran cilt üstüne kimyasal içeren ürünler uygulamak bir problemi yok ederken başka problemlere yol açmasına olanak sağlıyor. Siz de cildinizdeki gözenekleri derinlemesine temizlemek istiyorsanız hazırlamış olduğumuz içinde ne olduğu inceleyebilirsiniz.

ELMA SİRKESİ

Asit oranı oldukça yüksek olan organik elma sirkesi cildin fazla yağdan arınmasına destek olarak cildin üst tabakasında biriken kirlerin güzelce temizlemesini sağlar. Elma sirkesini suyla incelttikten sonrasında pamukla yüzünüze uygulayabilirsiniz. Eğer siyah noktaları yok etmek istiyorsanız, sıcak su ile yüzünüzü yıkadıktan sonrasında tamamen organik olan elma sirkesi ile bilhassa sivilceli bölgelere pamukla sürün.

YUMURTA AKI MASKESİ

Son yollarda yumurta akı maskesi duymayan yoktur. İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller yardımıyla kırışıkları gidermek için kullanımı revaçta olan yumurta akı gözeneklerin de temizlenmesini sağlıyor. Yumurta akını 1-2 çay kaşığı su ile köpürünceye kadar karıştırın. Peşinden cildinize uygulayıp, kurumasını bekledikten sonrasında soğuk suyla sudan geçirin.

MAYDANOZ MASKESİ

Cilt ve vücut sağlığı açısından yararlı gıdalardan olan maydanoz, gözeneklerin temiz tutulmasına olanak sağlar. Ciltteki toksinleri atarak tıkalı gözeneklerin açan maydanoz sivilcelerin azalmasına destek sunar. 5 dal ince maydanozu sudan geçirin. Ondan sonra sıcak suyun içine koyun ve su soğuyuncaya kadar beklemeye alın. Soğuduktan sonrasında bezi maydanozlu suyun içine batırarak yüzünüze uygulayın. 10-15 uyguladığınızda farkı siz de görmüş olacaksınız.

KARBONAT MASKESİ

Yemeklerde kullanılan karbonat cildin PH dengesini düzenlemeye destek olurken cildin derinlemesine kadar temizlenmesine destek olan ürünlerden biridir. Temiz cilde uygulandığında genç, sıhhatli parlak görünmesini elde eden karbonat bununla birlikte pürüzsüz olmasına da olanak sağlar. 2 çay kaşığı kadar karbonatı azca bir su ile karıştırın. Karışımı cildinize dairesel hareketlerle uygulayın. Bir kaç dakika beklettikten sonrasında suyla durulayın ve arkasından nemlendirici sürün.

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *