Evi uzun süre temiz tutmanın yolları

Ev dekorasyonu esnasında fark etmeden, hayatımızı zorlaştıracak hatalara sebep oluruz. Yanlış meydana getirilen dekorasyonlar, bilhassa ev temizliği mevzusunda zamanımızı epeyce alır ve bizi güçleştirir. Sizlere, ev temizliği için harcadığınız vakti yarı yarıya indirecek dekorasyon önerilerini sunuyoruz. Ev temizliği mevzusunda size kolaylık sağlayacak, dekorasyon önerilerinin bilgileri haberimizde.

Eşyaların tozunu almak, koltuk kumaşlarını silmek ve bölgeleri süpürmek benzer biçimde günlük temizlik rutinleri, fazlaca zaman alır. Bir evin temizliğine harcanan zaman, doğru ev dekorasyonu makul seviyeye indirilebilir. Evinizde hem şık hem de temiz bir görüntü yakalamanızı ve evinizi uzun süre temiz tutmanızı sağlayacak olan tavsiyeler, toplumsal yalıtım döneminde oldukça işinize yarayacaktır. Peki bütün bu tarz şeyleri sağlayabilmeniz için iyi mi bir yol izlemeniz gerekir? İşte evi uzun süre temiz tutmanın yolları:

EVİ UZUN SÜRE TEMİZ TUTMAYIN YOLLARI 

LEKE TUTMAYAN KUMAŞ

Ev temizliğindeki en büyük avantaj, kir tutmayan kumaşlardır. Koltuk, yastık kumaşlarında ve perdelerde kullanılabilen bu kumaşlar, kesinlikle kir tutmayan özellikleri yardımıyla temizlik mevzusunda büyük avantaj sağlar.

Bununla beraber minderleri yerinden çıkarılabilen ve kılıfları, kumaşları sökülebilen mobilyalar da, ev temizliğini uzun tutmak mevzusunda idealdir.  Bu mobilyalar da tıpkı kumaşlar benzer biçimde kir benzer biçimde negatif durumlar için kullanım kolaylığı sağlar.

ANTİ ALERJİK VE ANTİ BAKTERİYEL HALI

En oldukça kir, toz ve bakteri tutan eşyaların başlangıcında gelen halılar, temizlik mevzusunda vakitten kaybettirir. Fakat anti baktariyel halılar, bu durumu ortadan kaldırır. Bu halıların içinde yer edinen kimyasal maddeler, bakteri vb. maddelerin oluşumunu engeller.

Anti baktariyel halılar ile beraber anti alerjik halılar da, toza alerjisi olanlar için en uygun olan halı çeşididir. Bu halılar hem de, astım hastaları için de idealdir.

TAVAN

Ev temizliğinde en oldukça dikkat çeken noktalardan biri de tavan ve avize temizliğidir. Eğer içe gömmeli avizeleri ve tavan boyasında kir tutmayan boyayı tercih ederseniz, hem avize hem de tavan temizliğinden kurtulmuş olmuş olursunuz.

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *