Fenerbahçe, teknik adam Vitor Pereira ile 2 senelik anlaşmaya vardı

Portekizli teknik adam Vitor Pereira tekrardan Fenerbahçe‘de. 2015-16 sezonunda Sarı-Lacivertliler’i çalıştıran Pereira, 6 yıl sonrasında yuvaya döndü.

Sarı-Lacivertliler, “Vitor Pereira Fenerbahçe‘de; Yarım kalan hikaye mutlu bir sona kavuşacak” açıklamasıyla Portekizli hocayı duyurdu.

“Yarım kalmış bir aşktı”

Vitor Pereira‘nın ilk sözleri:

Fenerbahçe‘de devamlı tutkuyu ve hırsı hissetmiştim. Sadece istikrarlı bir yapı oluşturmak ve hedeflenen başarıya ulaşmak için daha çok zamana gerekseme vardı. Ne yazık ki istediğim kadar zamana haiz olamadım. Fenerbahçe benim için yarım kalmış bir aşktı. Kariyerimde neredeyse gittiğim her kulüpte zaferler ve kupalar kazandım. Ancak Fenerbahçe’de kupa kazanamadım. Şimdi yarım kalan bu hikâyeyi şampiyonluk kupaları ile taçlandırma zamanıdır. İşte o vakit yarım kalan bu hikâye mutlu bir sona kavuşacak.

Ali Koç ile bakış açılarımız oldukca benzer

Başkan Ali Koç‘la yaptığım görüşmede bakış açılarımızın oldukca benzer bulunduğunu fark etmem uzun sürmedi. Kendisine bana bu fırsatı verdiği için müteşekkirim. Fenerbahçe‘nin geleceği mevzusunda ortaya koyduğu vizyon, anlattıkları beni oldukça etkiledi.

Ümit ederim özlenen şampiyonluğa omuz omuza vererek ulaşacağız

Ocak ayında bir gazeteye verdiğim hususi röportajda Türkiye’de kulüplerin yarını düşünmediğini, gelecekle ilgili bir vizyon koymadığını belirtmiştim. Fenerbahçe Spor Kulübü bana oldukca etkisi altına alan bir plan ve programla geldi. Bu planın bizi başarıya ulaştıracak bir yapılanmanın parçası bulunduğunu hissediyorum. Bu sebeple oldukca heyecanlıyım. Bununla birlikte heyecanımı 2 katına çıkaran bir öteki mevzu, büyük Fenerbahçe topluluğunun taraftarlarının önüne çıkmak olacak. Taraftarımızın stadyumda yarattıkları coşkuyu da oldukca özledim. Umuyorum ki önümüzdeki sürem özlenen şampiyonluğa omuz omuza vererek ulaşacağız.”Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *