Fenerbahçe’nin yepyeni teknik direktörü İsmail Kartal oldu

Fenerbahçe‘nin hocası belli oldu. Kulüpten meydana getirilen açıklamaya nazaran sezonun geri kalanında takımın başlangıcında İsmail Kartal olacak.

Fenerbahçe yönetimi almış olduğu kararla İsmail Kartal isminde karar kıldı. Meydana getirilen açıklamada, “İsmail Kartal, Fenerbahçe’nin kendisine ihtiyacı olduğu her anda kayıtsız ve şartsız göreve hazır olduğunu ifade etmiş, Kulübümüz sezonun geri kalan dönemi için İsmail Kartal ile anlaşma sağlamıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Fenerbahçe’de vazife almıştı

İsmail Kartal, 2014/2015 sezonunda Fenerbahçe‘de teknik direktörlük yapmıştı. O sürem 46 maça çıkan tecrübeli hoca maç başına 2.17 puan averajı tutturmuştu. Fenerbahçe o sürem ligi Galatasaray‘ın 3 puan peşinde 74 puanla 2. sırada tamamlamıştı.

46 maç

30 yengi

10 beraberlik

6 yenilgi

2.17 puan averajı

1x Türkiye Süper Kupası

Süper Lig‘de Fenerbahçe’yi minimum 15 maçta çalıştıran yerli teknik direktörler içinde en yüksek puan averajının haiz şahıs İsmail Kartal olarak istatistiklere geçmişti.

İsmail Kartal bir dönem yapmış olduğu röportajda Fenerbahçe teknik direktörlüğü ile ilgili sözlerine, “Son 20 yılda Fenerbahçe’de çalışan hocalar içinde maç-puan ortalaması (2.17) en iyi olan benim. Rize deplasmanı dönüşü kurşunlanma olayı yaşanmasaydı şampiyon olurduk, ayrıca hakem olayları da vardı o sezon.” açıklamasını yapmıştı.

İşte Fenerbahçe’nin izahı

“Bundan önceki Teknik Direktörümüz Vitor Pereira’nın takımımızdan ayrılması ile beraber 2021-22 sezonunun kalan periyodu ve yepyeni sürem yapılanmamız kapsamında çalışmalarımıza derhal başlanmış, listemizde belirlediğimiz teknik direktör adayları ile görüşmelere ivedilikle başlanmıştır. Bu emek harcamalar süresince öncelikli tercihimiz, önümüzdeki sezonda takımımızı çalıştıracak Teknik Direktörümüzün, 2021-2022 sezonunun geri kalan kısmında da A Takımımızın başlangıcında yer almasıydı. İstişare süreçlerimiz devam ederken teknik direktör adaylarımız, sürem ortasında göreve adım atmak yerine yepyeni sürem itibariyle başlamayı tercih ettiklerini bildirmişlerdir.

2022-2023 sezonunda takımımızın teknik direktörü olarak belirleyeceğimiz ismin; 2021-22 sezonunun kalan kısmı de dahil olmak suretiyle bütün dikkati ve çalışmalarını, yepyeni sürem kadro yapılanmamıza, uzun vadeli oluşturulacak futbol sistemimize, A takım-altyapı koordinasyonuna tam konsantrasyon ile yoğunlaşması hedeflenmektedir. Bu konudaki açıklamalar da önümüzdeki dönemde yapılacaktır.

İçerisinde bulunduğumuz sezonda Süper Lig, Türkiye Kupası, UEFA Avrupa Konuşma Ligi olmak suretiyle 3 kulvarda da hedefleri yolunda mücadelesine devam eden Futbol A Takımımız için yarım sezonluk bir planlama yapılmıştır. Bu geçiş döneminde camiamızın mühim değerlerinden önde gelen, kulübümüze hem futbolcu hem de teknik direktör olarak hizmet etmiş İsmail Kartal ile temasa geçilmiştir.

2014-2015 sezonunda da Futbol Takımımızı yönetmiş olan İsmail Kartal, Fenerbahçe’nin kendisine ihtiyacı olduğu her anda kayıtsız ve şartsız göreve hazır bulunduğunu ifade etmiş, Kulübümüz sezonun geri kalan periyodu için İsmail Kartal ile antak kalma elde etmiştir. Söz mevzusu Fenerbahçe olduğunda daima ve her şartta göreve hazır bulunduğunu vurgulayan, Fenerbahçe adına mesuliyet almış olduğu her an hatta Takımımızın canına kast edilmiş olduğu en zor dönemde dahi Fenerbahçe aidiyeti ile yapabileceğinin en iyisini ortaya koyan, Fenerbahçemizin kıymetli bir kıymeti olan İsmail Kartal hocamıza, fedakâr yaklaşımı için teşekkürlerimizi ifade ediyoruz.

Hocamızın mesuliyet bilinci ile üstlendiği bu görevinde yönetimimiz, futbolcularımız ve camiamızla birbirimize destek olarak bir aile bilinciyle hareket edeceğimizi vurguluyor; taraftarlarımızın daima olduğu benzer biçimde takımımızın ve kulübümüzün yanında olacağına inanıyoruz.”Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *