Feysbuk’ta tedirginlik! Yepyeni ifşalar geliyor!

Toplumsal medya platformu Feysbuk, son dönemde ortaya atılan iddialar ve skandallar ile ilgili yepyeni bir izahat yapmış oldu.

Bünyesinde Feysbuk, WhatsApp, Instagram ve Messenger’ı da barındıran Feysbuk’un üst düzey yetkilisi Nick Clegg, pazar akşamı 60 Minutes adlı TV programına katılacak eski bir üst düzey yetkilinin belgelerle yepyeni iddialar ortaya atacağını duyurdu.

Wall Street Journal gazetesi ile paylaşılan fazlaca sayıda veri ve iç yazışmanın yanı sıra bu kişinin televizyona çıkacağını söyleyen Feysbuk’un Küresel Politikalardan Görevli Genel Müdür Yardımcısı Clegg, çalışanlarına bir bilgilendirme izahı yapmış oldu.

Clegg, “Bu eski üst düzey çalışan 6 Ocak’ta ABD’de yaşanan Kongre baskınında Facebook’un insanları kutuplaştırdığını söyleyecek. Özellikle ABD’de yaşayanlar olmak üzere birçoğunuz ailenizden ya da arkadaşlarınızdan bu konuyla ilgili sorular alıyorsunuzdur” dedi.

Clegg, çağıl ABD tarihinin en tartışmalı vakalarından olan Kurultay baskını ile ilgili olarak, “Bu olaya karışanlar şiddet yanlısıydı ve siyasiler onları körükledi. Sosyal medyanın kullanıldığı olgun demokrasilerde bir sorun yaşanmıyor. Örneğin Almanya’da geçen hafta seçimler oldu ve şiddet yaşanmadı” dedi.

Bir dönem İngiltere’de başbakan yardımcısı olarak vazife alan Clegg, Feysbuk fazlaca sayıda yanlış ve taraflı içinde ne olduğu kaldırdığını fakat seçimden sonrasında bu mevzuda kafi adımların atılmadığının da altını çizdi.

Clegg, şirket ile ilgili iddiaları ortaya atan yetkilinin kim bulunduğunu açıklamazken ABD merkezli medya kuruluşu Bloomberg, bu kişinin bu hafta Senato’da ifade vereceğini de aktardı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *