Filiz Erkal’dan duygulandıran İbrahim Erkal paylaşımı

Buğulu sesi, aşkı özetleyen duygusal şarkılarıyla hafızalara kazındı. 11 Mayıs 2017 senesinde geçirdiği beyin kanaması sonucu aramızdan ayrılan Meşhur müzisyen İbrahim Erkal’ın bugün dördüncü ölüm yıl dönümü.

52 yaşlarında aramızdan ayrılan şarkıcının ölüm yıl dönümünde eşi Filiz Erkal, kalpleri sızlatan bir paylaşım yapmış oldu.

“Yıllar geçse de bir gün bile unutmadım”

İbrahim Erkal ile çekilmiş bir karesini Instagram hesabından paylaşan Filiz Erkal, “Sensizlik her geçen gün daha da zorlaşsa da güçlü durmak zorundayım. Biliyorum sen benim üzülmemi istemezsin çünkü. Yaşadığım süre boyunca her zaman gönlümün tahtında olacaksın. Yıllar geçse de bir gün bile unutmadığım ve asla unutmayacağım gönül sızım. Mekânın cennet olsun. Sevenlerin gönlünde sevilenler ölümsüzdür” notunu yazdı.

Filiz Erkal geçen yıllarda katılmış olduğu bir programda şunları söylemişti:

* 21 yaşlarında evlendim. Eşimi kaybettiğimde de 14 senelik evliydik. O acıyla yaşamaya alışıyorsun. Özlemimiz fazlaca büyük. Fakat kuvvetli durmak zorundayım. Acımı yaşasam da dışarıya pek yansıtmıyorum. 3 evladım var. Onlar için dik durmam gerek. Eğer kendimi salarsam eşimin bana kızacağını düşünüyorum.

* Bana hep bir yere gitmiş de gelecekmiş şeklinde geliyor. Hâlâ o duygu içerisindeyim. Birazcık da bebeğimin olması beni oyaladı. Tanrı sanki kızım Elif Su’yu bana bir teselli, bir uğraş şeklinde gönderdi. Eşim komaya girdiğinde bebeğim 12 günlüktü, vefat ettiğinde de 43 günlüktü.

* O gece evdeydim. Sabah bebeğin kontrolü için hastaneye gittik. Eşimin yüksek gerilim problemi vardı. Misafirlerimiz vardı. 21.00 şeklinde evden çıktı. Normalde eşime hayatta ‘Gitme, dostlar gelecek’ demezdim fakat nedense o gün ‘Gitme’ dedim. Yok dedi, gider gelirim. Aslına bakarsanız 00.00’da siteye giriş yapmış fakat bana haber 02.30’da geldi. O da komşum kızını hastaneye götürmese sabaha kadar asla bulunamayacaktı. Vale getirmiş, sonrasında çıkmış. Beni güvenlik aradı. Öyleki öğrendim.

* Eşim 2–3 ay ilkin ‘Beni ölürsem beni buraya gömün. Benim çoluk çocuğum burada…’ demişti. Karacaahmet Mezarlığı’nı fazlaca seviyordu. Bir yıl ilkin gezmiştik mezarlığı… İnsanlar niye Erzurum yerine burası diyor fakat onun vasiyeti böyleydi.

* İbrahim fazlaca malı mülkü olan bir adam değildi. İnsan biriktirdi. Evlerimiz var fakat ben kirada yaşıyorum. Dostlarımızın fazlaca büyük desteği oluyor. Çocuklarımın okuluna asla ödeme yapmıyorum. Fazlaca şükür ihtiyacım yok fakat eş dost bizlere fazlaca sahipleniyor. Erzurumlular bilhassa bizim her şeyimizle ilgileniyor.

* Sanat dünyasından fazlaca arayan soran olmadı. İlk yıl anma programı hazırladık. Çağrı ettiğim halde kimse gelmedi. İbrahim’in de fazlaca sevilmiş olduğu dostlarını aradım. Gelmediler. İkinci yıl da ben kimseyi çağırmadım. Çağırsam da gelmiyorlar zira… İşleri olup da gelmeyen olabilir fakat birebir telefon açtığımda ‘Geleceğim’ deyip gelmemeleri acayip. Fakat önemsedim mi, hayır. Bundan dolayı onu seven bir halk var. Eşim halkın sanatçısıydı ve halk onu fazlaca seviyor. Bu fazlaca daha mühim.

 Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *