Futbolcu Francisco Montero korona virüse yakalandı

Süper Lig‘in 7. haftasında Altay’a 2-1 yenik olan Beşiktaş‘ta Atiba, Pjanic ve Kenan Karaman sakatlanmıştı. Siyah-beyazlı kulüp futbolcuların son durumları aleyhinde informasyon verirken Montero‘nun da koronavirüse yakalandığını duyurdu.

Atiba ile Pjanıc’te ödem ve gerilme

Beşiktaş’tan meydana getirilen izahat şöyleki:

“Futbol Takımımızın Süper Lig’in 7. haftasında Altay ile deplasmanda oynadığı müsabakada sol uyluk arka adalesinde hissettiği ağrı sebebiyle oyuna devam edemeyen Miralem Pjanic’e Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde, sağ uyluk arka adalesinde ağrı hisseden Atiba Hutchinson’a ise Acıbadem Fulya Hastanesi’nde MR görüntülemesi yapılmıştır. Meydana getirilen MR görüntülemeleri neticesinde, Atiba ile Pjanic’in uyluk arka adalelerinde (biseps femoris) gerilme ve ödem tespit edilmiştir.

Kenan Karaman’ın parmağında kırık

Altay müsabakasında sol el ikinci parmağında yaralanma gerçekleşen futbolcumuz Kenan Karaman’ın meydana getirilen kontroller neticesinde parmağında kırık (2. Proksimal falanks) tespit edilmiştir.

Montero koronavirüse yakalandı

Öte taraftan, Altay müsabakası öncesi Futbol Takımımıza uygulanan rutin Covid-19 PCR testlerinde negatif netice alınmasına karşın kampta semptom göstermesi sebebiyle sıhhat ekibimizce yalıtım uygulanarak karantina koşullarında İstanbul’a nakledilen futbolcumuz Francisco Montero’nun Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde meydana getirilen Covid-19 PCR testinde pozitif bulguya rastlanmıştır. Montero’nun yalıtım ve tedavi sürecine ilgili protokoller doğrultusunda başlanmıştır.”Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *