Galatasaray ağır yaralı! 3 gol, bir direk, bir kırmızı kart…

Süper Lig’in 32. haftasında Atakaş Hatayspor, sahasında konuk etmiş olduğu Galatasaray’ı 3-0 yenerek, üç maç aranın arkasından ligde yengi almayı başardı. Şampiyonluk yarışında ağır yara alan ve önder Beşiktaş’tan iki maç fazla oynamasına karşın üç puan peşinde kalan Galatasaray ise, oynadığı futbolla hayal kırıklığı yarattı. Yengi hasretine son veren Hatayspor ise Popov’un kırmızı kart görmüş olduğu maçı 10 şahıs tamamlamasına karşın ortaya koyduğu etkili futbolla dikkat çekti.

Rakibinin 10 şahıs kalmış olduğu maçın son kısmında bile baskı kurmakta zorluk çeken Galatasaray, topa haiz olmasına karşın hem adam eksiltemediği hem de topun hızını arttıramadığı için Hatayspor’u zorlayamadı. Galatasaray’a açık alan bırakmayan, böylece Onyekuru’yu etkisiz duruma getiren Hatayspor, başarı göstermiş taktik anlayışı sonrası üç puanı alan ekip oldu. Oyunu yönlendirecek oyuncu sıkıntısı da çeken Galatasaray, taraftarına hayal kırıklığı yaşattı.

Karabasan şeklinde başladı

Eksikler sebebiyle savunmanın ortasında Donk-Gedson ikilisi ile maça süregelen Galatasaray, maça oldukca fena başladı. Hatayspor hücumlarında savunmanın ortasındaki uyumsuzluk haricinde sağ bekte Şener ve sol bekte Saracchi’nin de fena performansları, Hatayspor’un ilk yarıda peş peşe bulmuş olduğu gollerle iki değişik üstünlüğü yakalamasını sağlamış oldu. İlk yarıda Hatayspor kalesine gitmekte zorlandığı da gözlenen Galatasaray, isabetli tek bir şut çekemediği ilk 45 dakika sonrası soyunma odasına iki farkla yenik girdi.

İkinci yarıda meydana getirilen oyuncu değişimleri sonrası birazcık daha toparlanmış bir görüntü sergileyen Galatasaray, bir şutunun direkten döndüğü maçta gol bulmayı başaramadı. Savunmada hatalar meydana getiren, hücumda etkili bir görüntü sergileyemeyen, rakibin üstünde baskı kuramayan ve pozisyon bulmakta zorluk çeken Galatasaray, ligde üst üste ikinci maçından mağlubiyetle ayrıldı.

Boupendza’nın eksikliğini hissetmediler

Hatayspor ise rakibini kendi yarı alanında karşıladığı maçta yakaladığı süratli ataklarla etkili oldu. Kuvvetli rakibini üç golle yenik ederek moral gören Hatayspor, ligde üç maç aranın arkasından galibiyetle almayı başardı. Başarıya ulaşmış oyun planıyla, gol krallığı yarışında zirveye yer edinen Boupendza’nın eksikliği hissetmeyen ev sahibi ekip, başarı göstermiş futbolunu üç puanla süsledi.

Lige bu sürem yükselmesine karşın sergilediği performansla alkış alan Hatayspor, üst sıraları zorlayacağının sinyalini verdi. Hücumda hareketli oyuncuları ile tehdit yaratan, savunmada hatasız oynayan Hatayspor, kuvvetli rakibi karşısında üç puanı alırken zorlanmadı. Yakaladığı fırsatları iyi değerlendiren Hatayspor, final paslarındaki hatalar sebebiyle farkı daha açma şansını kullanamadı.

Bu galibiyetle Hatayspor puanını 49’a yükseltirken, Galatasaray ise 61 puanda kaldı. Önder Beşiktaş’ın 2 maç eksiği olmasına karşın 64 puanı bulunuyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *