Galatasaray’da 12 futbolcu yönetimin kararını bekliyor!

Spor Arena/Ali Naci KÜÇÜK Galatasaray’da 5’i kiralık olmak suretiyle Haziran 2021’de sözleşmesi bitecek toplam 12 oyuncunun gözü kulüpten gelecek haberde. Sarı kırmızılılar, Muslera dışındaki öteki isimler için hemen hemen resmi ve somut bir adım atmadı.

İNDİRİM YAPMALARI ŞART

Cimbom’da sürem sonu Ryan Donk, Arda Turan, Martin Linnes, Şener Özbayraklı, Emre Taşdemir, Ömer Bayram ve Emre Akbaba’nın sözleşmeleri bitiyor. Etebo, Fernandes, Saracc hi, Onyekuru ve Halil Dervişoğlu’nun da kulüpleri ile meydana getirilen kiralama süresi dolacak. Ekip maliyetini yüzde 30 oranında düşürmek ve 40 milyon Euro’ya çekmek isteyen Galatasaray, sözleşme yenilemeyi düşündüğü futbolculardan da tutarında indirim talep edecek.

Aslan, kadroda düşünülmeyen futbolcularla ise yolları ayıracak ve bu adların maliyet yükünden kurtulacak. Galatasaray’da sürem sonunda Saracchi ile beraber kiralık oyunculardan 7.5 milyon Euro satın alma opsiyonu bulunan Etebo’ya da teşekkür edilerek yolların ayrılması umut ediliyor. Donk, Arda, Ömer ve Emre Taşdemir ile Emre Akbaba için ise teknik heyetle beraber yönetimin sonucu beklenmeye başladı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *