Gazeteci Güngör Denizaşan, yaşamını yitirdi

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyelerinden, 2006 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü ve Devamlı Basın Kartı sahibi Güngör Denizaşan 18 Kasım 2021 Perşembe günü İstanbul’da vefat etti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Güngör Denizaşan’ın ölümünün arkasından bir bildiri yayınladı. Mesajda şu görüşler yer aldı:

“Değerli meslektaşımız Güngör Denizaşan’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Denizaşan’ın ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.”

Güngör Denizaşan kimdir?

1934 senesinde İstanbul’da hayata merhaba dedi. Haydarpaşa Lisesi’ni tamamladı. İstanbul Belediye Konservatuarı’nda şan ve tiyatro eğitimi aldı.

Gazetecilik mesleğine Türk Haberler Ajansı’nda foto muhabiri olarak başladı. Son Saat, Gece Postası gazetelerinde vazife yapmış oldu. Akşam Gazetesi’nde sanat ve toplum muhabiri olarak çalıştı.

10 bine yakın fotoğraftan oluşan bir arşive sahipti. 1967 senesinde çıkarmaya başladığı Gazette 13’ü 2019 yılına kadar aralıksız gösterim hayatında tuttu.

2006 senesinde TGC Burhan Felek Basın Hizmet ödülü aldı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *