Gazeteci Hakan Arzu, yaşamını yitirdi

Gazeteci, yazar, ressam, tiyatrocu ve eski futbolcu Hakan Arzu, uzun süredir savaşım etmiş olduğu kolon kanserine yenik düştü. Arzu, İzmir’de tedavi görmüş olduğu hastanede yaşamını yitirdi.

Gazeteci Hakan Arzu’in ölümünü duyuran Meşhur yazar Sunay Akın, “Ah be Hakanım… Hani hep tutacak, hiç bırakmayacaktık birbirimizi” ifadesiyle duyurdu.

59 yaşlarında hayata veda eden Hakan Arzu, 9 Mart Salı günü memleketi Samsun’da Derecik Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

Hakan Arzu kimdir?

1962 senesinde Samsun’da doğan Hakan Arzu, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fotoğraf Eğitimi Kısmı/Heykel Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. Hakan Arzu, 1996/97 yıllarında Özgürlük grubunda Gazete Pazar Spor Eki’nde Editör, 1998 senesinde Sabah Mecmua Grubu Şehir Belediye Dergisi Yazı işlerinde, 1999/2000 yılları aralığında Net-Bul.com’da Yazı işleri Müdürü, 2001 senesinde İXİR-Chivi.com (Krampon.com futbol portalı)’da editörlük yapmış oldu.

Değişik gösterim organlarında müzik, beyazperde, fotoğraf ve felsefe üstüne yazılar yayınladı. 2001 senesinde eski futbolcularla yapmış olduğu söyleşilerden oluşan ilk kitabı Mahallenin En Şık Abileri çıktı. İkinci kitap İşte Bu şekilde Bir Şey 2002’de, O Gol Kaçmazdı üçüncü kitap olarak aynı yıl, dördüncüsü Maçı Kaybettik Fakat Zemin Futbol Oynamaya Uygun Değildi 2003 Ekim’inde vitrinlerdeydi. Bu tarz şeyleri 2006 Senesinde Top Yuvarlaktır adlı kitap izledi.

2001-2003 Köktencilik Gazetesi Futbol Eki’nde Siyah-Beyaz Seneler, 2003 senesinde Sabah Gazetesi Pazar Eki’nde Mahallenin En Şık Abileri adlı köşesinde yazdı. 2003 Mayıs’ında NTV’de piyasaya çıkan ve Beşiktaş Futbol Ekibi’nın kuruluşundan günümüze tarihini özetleyen Kartalın Yüzyılı adlı belgeselini hazırladı.

2003 Ekim ayında Türkiye Spor Yazarları Genel Merkezi Sergi Salonu’nda gerçekleştirdiği Mahallenin En Şık Abileri adlı akrilik fotoğraf sergisiyle Metin Oktay’dan Can Bartu’ya, Tanju Çolak’tan Aykut Devasa’a 25 eski futbol yıldızını tuvallere aktardı.

2003-2004 Yıları içinde Kanal D-NTV ve CNN’de futbol yorum programlarına katıldı. 2009’da Sunay Akın’ın TV8’de piyasaya çıkan Yaşam Diyince adlı programın dış çekimlerini, senaristliğini, seslendirmesini icra eden Hakan Arzu, Samsun’un Çarşamba İlçesi için Bir Kasabanın Gizli saklı Zamanı!, Trabzonsporlu eski futbolcularla yapmış olduğu söyleşilerden derlediği Kutupyıldızı, Beşiktaş adına Köyiçi’nde Başladı Her Şey, İstanbul’da eski 1. Lig takımlarının bulunmuş olduğu Vefa, Kasımpaşa, Feriköy, Beykoz, Karagümrük için eski futbolcular ve değişik yaş/meslek gruplarından insanla yapmış olduğu Sen Güzel İstanbul! adlı yağlıboya fotoğraf/kitap/sözlü tarih çalışmalarını sürdürüyordu.

Samsunlu fazlaca yönlü sanatçı Hakan Arzu, ek olarak Bi De Ben Anlatiim adlı tek kişilik gösterisiyle Türkiye’yi turluyor ve büyük beğeni topluyordu. 59 yaşlarında hayata veda eden Hakan Arzu, 9 Mart Salı günü memleketi Samsun’da Derecik Mezarlığında toprağa verilecek.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *