Gazeteci Murat Çelik, korona virüse yakalandı

Posta Gazetesi yazarı Murat Çelik, korona virüse yakalandı. Haberi “COVID-19 pozitifim” başlığıyla köşesinden duyuran Çelik, 10 Kasım’a kadar karantinada olacağını belirtti.

İki doz biontech aşısının bulunduğunu söyleyen 51 yaşındaki Çelik, emare gösteren her insana ‘kontrol yaptırın’ uyarısında bulunmuş oldu.

Çelik, köşesinde şunları yazdı:

“COVID–19 beni de buldu. Ya da ben onu, bilmiyorum… Hafifçe şikayetlerim olunca dün kontrol yaptırdım, netice pozitif. 14 günlük mecburi yalıtım sürem dün başladı. 10 Kasım’a kadar mecburi istirahatteyim. Bilgileri anlatacağım fakat ilkin bir teşekkür… Ertuğrul Özkök’ün önceki gün Özgürlük’te yazdığı yazı olmasa, kontrol yaptırmaya bu kadar erken gitmezdim.

Aynı onun şeklinde benim de belirtilerim fazlaca hafifçe bu sebeple. Birazcık burun, hafifçe geniz akıntısı, nadiren hapşırık, birazcık baş ağrısı, birazcık da hâlsizlik; o denli. Öksürük yok, ateş yok. (En azından şimdilik.) Semptomlar hafifçe bir nezle vakası şeklinde olsa da, Özkök’ün yazısını hatırlayıp dün sabah kontrol yaptırdım ve ben de COVID-19’a yakalandığımı öğrendim.”Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *