Gelin makyajı iyi mi olmalı? Kusursuz gelin makyajı için 10 tavsiye

Hayatınızın en mühim anlarından kabul edilen düğün gününüzde gelin makyajınızı yaptırırken dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bazı noktalar var. Düğün öncesi gelinlik provaları, ne tür makyaj ve saç yapılacağı evvelinde tasarlanır. Sizler için gelin makyajını kusursuz gösteren önerileri araştırdık…

Kusursuz bir gelin makyajı için öncesinde bazı kurallara uymanız gerekebilir. Bu kuralları günlük hayatınızda da kullanabilirsiniz. Eğer düğününüze sayılı günler kaldıysa artık gelin makyajınızın muhteşem olması için hazırlıklara başlama vaktiniz gelmiş anlamına gelir. Her ayrıntıyı düşünerek aylarca hazırlandığınız bu hususi günde kusursuz görünmek istemeniz normal olarak oldukca organik. Fakat pek oldukca gelin gözden kaçırılmış olduğu minik detaylar sebebiyle makyaj mağduru olabiliyor. Bu grupta yer almak istemiyorsanız gelin makyajınıza dair kararları vermeden ilkin bilmeniz gerekenlere göz atın.   “Yasemin.com” ekibi olarak sizler için yaklaşan düğün gününüz öncesinde ve gelin makyajınızda dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan noktaları mercek altına aldık. 

GELİN MAKYAJI HANGİ RENKLERDE OLMALI?

  • Cilt renginizden gelinliğinizin rengine ve modeline dek her detay, gelin makyajınızda hangi renkleri seçmeniz gerektiği hususunda belirleyici olabilir. Bu yüzden sizlere durağan(durgun) birkaç renkten söz etmek yanlış olur.
  • En hususi filmin başrolünde olduğunuz bu hususi günde size en oldukca yakışan renkleri seçmenizde yarar var. Bu renkleri belirlerken güzelliğinizi kapatmayan tonları seçin. Ne olursa olsun kırmızı ruj kullanmak zorunda değilsiniz. Pembe, mor hatta kahverengi ruj ile dahi mükemmel bir görünüm sergileyebilirsiniz.
  • Mühim olan size yakışan renkleri evvelinde keşfetmeniz ve gelin makyajınızda bu renklere ağırlık vermeniz olacak. Fotoğraflarda da görkemli görünmek için oldukca açık tonlardan ve oldukca koyu tonlardan uzak durmanız kâfi olacaktır.

KUSURSUZ GELİN MAKYAJI İÇİN ALTIN ÖNERİLER…

1- Düğün gününden 1 hafta ilkin kafeinli içecekler içmeyin. Bundan dolayı kafeinli içecekler dişlerinizin sarı görünmesine sebep olabilir. 

2- Makyaj yapılmadan ilkin kalıcı olması için ne olursa olsun baz kullanın.

3- Düğün gününden ilkin yüz şeklinize ve cilt tipinize uygun makyajı bulmak için provalar yapılmasını isteyin.

4- Ten makyajını yapmadan ilkin ne olursa olsun göz makyajının yapılmasına dikkat edin.

5- Su geçirmeyen, akmayan ve gelinliğinize bulaşmayan ürünlerin tercih etmesini kuaförünüzden isteyin.

6- Gelinliğinizin renk ve stiline uygun bir makyaj olması oldukca önemlidir. Mesela zarif, beyaz bir gelinliğiniz var ise oldukca abartılı göz makyajı yada canlı renklerde ruj seçimi yanlış bir tercih olacaktır.

7- Makyajınızın gün boyu kalıcı olmasını istiyorsanız sabitleyici sprey kullanabilirsiniz.

8- Makyajdan 30 dakika ilkin ne olursa olsun nemlendirici sürmelisiniz.

9- Takma kirpik yapıştırıldıktan 5 dakika sonrasında elinizle ne olursa olsun deneyin. İyi yapışmadığında vakit içinde çıkmasına, makyajınızın bozulmasına yol açabilir.

10-Dudaklarınızın ön planda olmasını istiyorsanız, ilkin rujunuz ile aynı renkte bir kalemle dudaklarınızı çerçeveleyin. Peşinden rujunuzu sürebilirsiniz.

İşte bu kadar!Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *