Gişe sayıları açıklandı! Süratli ve Öfkeli’den yepyeni üstün dereceli!

ABD’de 4 Temmuz Bağımsızlık Günü‘nün yer almış olduğu hafta sonunda, Süratli ve Öfkeli (F9: The Fast Saga) 24 milyon dolar kazançla Box Office ABD liderliğini sürdürdü.

Bugün elde edeceği kazançlarla beraber dünya genelinde 500 milyon dolar kazancı geride bırakacak olan Süratli ve Öfkeli 9, Yıldız Wars: Skywalker’ın Yükselişi (Yıldız Wars: The Rise of Skywalker) filminden bu yana global olarak bu baremi geçmeyi başaran ilk Hollywood filmi oldu.

Böylece geçen hafta son iki senenin açılış rekorunu kıran film bununla birlikte yepyeni bir rekorun daha sahibi oldu.

Box Office ABD’nin ikinci ve üçüncü sıralarında ise yepyeni filmler dikkat çekiyor. 2017 yılında yapılmış Patron Bebek (The Boss Baby) animasyon filminin devamı niteliğindeki Patron Bebek 2: Aile Şirketi (The Boss Baby: Family Business), 17,3 milyon dolar kazançla ikinci sırada açılışını gerçekleştirmiş oldu.

Arınma Gecesi (Purge) serisinin beşinci filmi olan Arınma Gecesi: Sonsuza Dek (The Forever Purge), ilk hafta sonunda 12,75 milyon dolarla üçüncü basamakta kendine yer buldu.

Gösterimdeki altıncı hafta sonunu geride bırakan ve pandemi periyodunun sinemalara nefes aldıran yapımlarından kabul edilen Sessiz Bir Yer 2 (The Quiet Place Part II), 4,2 milyon dolarla listenin dördüncü esnasında yer aldı.

Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson ve Salma Hayek’li devam filmi The Hitman’s Wife’s Bodyguard ise üçüncü hafta sonunda elde etmiş olduğu 3 milyon dolar ile beşinci sırada yer edinen yapım oldu.

Box Office ABD – Hafta Sonu Top 5 (2-4 Temmuz 2021)

1- Süratli ve Öfkeli 9 (F9: The Fast Saga) – 24 milyon dolar

2- Patron Bebek 2: Aile Şirketi (The Boss Baby: Family Business) – 17,3 milyon  dolar

3- Arınma Gecesi: Sonsuza Dek (The Forever Purge) –  12,75 milyon  dolar

4- Sessiz Bir Yer 2 (The Quiet Place Part II) – 4,2 milyon  dolar

5- The Hitman’s Wife’s Bodyguard – 3 milyon  dolarHaber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *