Google Asistan, artık daha akıllı olacak

Cümleleri ve soruları daha iyi idrak edebilecek, söylenişi zor sözcükleri kullanıcılar vasıtasıyla öğrenebilecek. Google, Asistan için geliştirdiği yepyeni özelliği deklare etti.

Özelliği ilk etapta İngilizce sunmayı hedefleyen Google, öteki diller için de bu özelliği etken hale getirmeyi umduğunu söylüyor. Yepyeni güncellemeyi aldıktan sonrasında kendi adınızdan başlayarak sözcüklerin doğru telaffuzları için Asistan’a destek olunabilecek.

Ek olarak bu yepyeni bilhassa birlikte Google, bağlamsal farkındalığı çoğaltmak için aynı makine öğrenimi ve suni zekanın bir arada kullanıldığı BERT teknolojisini kullanıyor. Diyelim ki Miami aleyhinde bir sohbete başladınız ve sonunda en iyi plajlar için tavsiyeler istediniz, Miami’deki plajları kastettiğinizi anlarsınız. Bu bilhassa birlikte Asistan ile meydana getirilen görüşmeleri daha organik ve kullanışlı hale gelmesi umut ediliyor.

Şirket, bağlamı daha doğru bir halde idrak etmek için suni zekanın organik dil anlama modellerini tamamen tekrardan oluşturduğunu söylüyor.

Artık cümlenin ortasında fikrinizi değiştirdiğinizde Asistan’ın bunu takip edebileceği öngörülüyor.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *