Gözaltına alınan Pucca, özgür bırakıldı

Meşhur toplumsal medya fenomeni Pınar Karagöz, gözaltına alındığını dün Twitter üstünden yapmış olduğu paylaşımla duyurdu.

“Az önce kapıya iki polis geldi, şu an emniyete gidiyoruz beraber. Sebebini de söylemiyorlar. Hakkımda hayırlısı.” diyerek paylaşım icra eden Karagöz’ün Şişli İlçe Güvenlik Müdürlüğü’ne götürülmüş olduğu öğrenildi.

Pucca’nın, gözaltına alınma sebebinin Twitter’da “15/07 Şafak Vakti 15 Temmuzda Seyircisiyle Buluşuyor” paylaşımı altındaki yorumundan kaynaklanıdığı öğrenildi.

Adliyeye gidecek

Sözcü’de yer edinen habere gore, emniyette ifade veren Pucca’nın bayram tatili sonrasında adliyeye gitmesi şartıyla özgür bırakıldığı açıklandı. Savcılığın soruşturma dosyasını da  “İkmalen” istediği öğrenildi.

Başka dosyada aranması var

Polis işlemleri esnasında Pınar Karagöz’ün başka bir soruşturma dosyasından arandığı ortaya çıktı. Anadolu Cumhuriyet Savcılığı‘nca “Halkın bir kesimini sınıf din mezhep cinsiyet bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama” suçuyla ilgili arandığı öğrenilen Pucca bu mevzuyla ilgili de ifade verdi.

Hakaret iddiası

Pınar Karagöz‘ün soruşturmaya mevzu olan o mesajında “….Hala erkek denen aşağılık karaktersiz cinsiyetten hoşlanıyorum” söylediği açıklandı. Hakaret iddilarıyla ilgili avukatı eşliğinde ifade veren Karagöz, özgür kaldığını kendi toplumsal medya hesabından da duyurdu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *