Grammy’de Jay-Z rekoru! En oldukça aday gösterilen sanatçı oldu!

Rapçi, salı günü üç 2022 Grammy Ödülü adaylığı aldıktan sonrasında, daha önceki 80 adaylığından sonrasında Quincy Jones’u da geride bırakarak en oldukça aday gösterilen isim oldu.

Eski Beatles üyesi Paul McCartney ise 2022 için iki adaylık daha kazandıktan sonrasında 81 adaylık ile rapçinin derhal arkasından geliyor.

Jay-Z, şimdiye kadar kariyeri süresince 23 Grammy Ödülü kazanmıştır. En İyi Rap Şarkısı branşında kazanılmış olduğu dört ödül de Grammy başarıları içinde.

Eşi Beyoncé de geçen yılki 2021 Grammy Ödülleri’nde ayrı bir tarih yazdı ve ödül töreninin tarihinde en oldukça aday gösterilen ve en oldukça ödül alan müzisyen oldu.

2022 Grammy Ödülleri’ne bu yıl iki yepyeni kategori eklendi: En İyi Küresel Müzik Performansı ve En İyi Müzik Urbana Albümü (Latin Müzik Alanı) ile toplam kategori sayısı 88’e ulaştı.

Ek olarak en prestijli ödül törenlerinden biri olarak senelerdir pek oldukça müzisyen tarafınca şaibeli bulunan oylama sisteminin de değişmiş olduğu paylaşıldı. Müzisyenler daha ilkin Grammy’nin oylama sisteminin hileli ve yozlaşmış bulunduğunu iddia etmişti. Zayn Malik, The Weeknd, Kanye West ve Halsey, ödül törenine damga vuran konuşmalar yapmışlardı.

Halsey bu senenin başlarında ödül törenini eleştirerek Instagram’da şunları yazmıştı:

“Genellikle sahne arkası özel performanslar; yani doğru insanları tanımak, dedikodular ve rüşvet gibi görünmeyen ama aslında rüşvet olan hareketlerle ilgili ödülü kazanmak.”Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *