Güldürmen Dean Stockwell yaşamını yitirdi

Efsanevi film yıldızı Dean Stockwell‘in ölümü sanat dünyasında büyük üzüntü yaratırken Meşhur oyuncu ve yönetmenler sanat çınarı aleyhinde üzüntülerini bildiren mesajlar paylaştılar.

Dean Stockwell‘in ölüm sebebi organik nedenler ve yaşlılık olarak açıklandı. Hollywood kariyeri, 1940’larda MGM Stüdyolarında çocuk oyuncu olarak başlayıp 70 yıl sürdü.

Stockwell’i bütün dünyada Meşhur meydana getiren ise 1989 ve 1993 yılları aralığında popüler bilim kurgu dizisi Quantum Leap‘teki Amiral Al Calavicci görevi oldu.

Stockwell, erkek oyuncular Frank Sinatra ve Gene Kelly‘nin rol almış olduğu 1945 güldürü filmi Anchors Aweigh’de de yer almış sanat hayatında sağlam adımlarla yürümüştü.

1988 komedi-suç filmi Married to the Mob‘daki rolüyle En İyi Destek Adam Oyuncu Oscar adaylığı aldı. Stockwell ek olarak Blue Velvet, Paris, Texas ve orijinal Dune şeklinde filmlerde de rol aldı.

2004-2009 yılları aralığında bilim kurgu dizisi Battlestar Galactica‘nın tekrardan canlandırılmasında Cavil Kardeş’i canlandırdı ve birçok bilim kurgu kongresinde yer aldı.

 Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *