Güldürmen Jackie Mason yaşamını yitirdi

The Simpsons dizisinde Rabbi Hyman Krustofsky‘yi seslendiren ve Caddyshack II filmiyle adından söz ettiren Meşhur komedyenin 93 yaşlarında hayata gözlerini yumduğu açıklandı. Acı haberi Mason’ın yakın çevresi doğruladı.

Haber Global’in haberine gore, Mason’ın avukatı ve arkadaşı olan Raoul Felder, oyuncunun Manhattan’da bir hastanede vefat ettiğini belirtti.

Felder, The Hollywood Reporter’a yapmış olduğu açıklamada Meşhur oyuncunun ölmeden ilkin nefes almakta güçlük çektiğini belirtti.

1959 senesinde Borscht Belt seçimi ve mevzu odaklı komediyle mesleğe adım atan Jackie Mason, tarzıyla dikkat çekmişti.

Onun açmış olduğu yoldan Larry David ve Jerry Seinfeld devam etmişti. Kariyerinde 1980’lerin sonunda bir Broadway hiti olan “The According to Me” dahil olmak suretiyle birçok kez sahne aldı. Tony Ödülleri‘nde hususi ödüle layık görülen Mason, 1 kez de Emmy ödülü kazanmıştır.

Beyaz perdede ise Mel Brooks‘un History of teh World: Part I ve Caddyshack II filmleriyle boy gösterdi. Televizyonda ise The Dean Martin Show’a onlarca defa katıldı. 1989 senesinde ABC’de yayınalan Chicken Soup’ta görünen Mason, The Simpsons animasyon dizisinde 1991 ile 2016 yılları aralığında Rabbi Hyman Krustofsky’ye ses verdi.

Jackie Mason kimdir?

Jackie Mason, Wisconsin’de dünyaya geldi. Ailesinin kökenleri Belarus’a dayanıyor. 1991 senesinde Jyll Resenfeld ile evliliğe ilk adımını attı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *