Güldürmen Ölçü Macdonald kansere yenik düştü

Amerikalı güldürmen Ölçü Macdonald, 61 yaşlarında yaşamını yitirdi. Sevilen güldürmen, 9 senedir kanserle savaşım ediyordu.

Komedyenin son anlarında yanında olan, yapım ortağı ve arkadaşı Lori Jo Hoekstra, Macdonald’ın uzun süredir kanserle savaşım ettiğini, sıhhat sorununu ailesi, arkadaşları ve fanatiklerinden gizli saklı tutmaya karar verdiğini deklare etti.

Deadline’a konuşan Hoekstra, “Komedisiyle gurur duyuyordu. Hastalığının seyircilerini ve sevdiklerini etkilemesini hiç istemedi. Norm’un saf bir komiklik anlayışı vardı. Bir keresinde, ‘Bir şaka sürpriz bir şekilde kişiyi yakalamalı, hiçbir zaman dalkavukluk şeklinde olmamalı’ diye yazmıştı. O hiçbir zaman dalkavukluk yapmadı. Çok özleyeceğim” dedi.

Macdonald, kasım ayında New York Güldürü Festivali’nde yer alacaktı.

SNL’deki taklitleriyle tanındı

1993-1998 yılları aradında tv şovu Saturday Night Live’ın (SNL) kadrosunda yer edinen Macdonald, üç sürem süresince da şovun sunuculuğunu üstlenmişti.

1959 senesinde Quebec’te doğan güldürmen, gosteri dünyasındaki kariyerine Kanada’daki kulüplerde komedyenlik yaparak başladı. 1990’da on Yıldız Search’te yarışmacı olarak yer edinen Macdonald, ilk kez The Dennis Miller Show için yazarlık yapmış oldu.

1992-1993 yılları aralığında Roseanne Barr’ın sitcom’u Roseanne’in senaristliğini üstlendi. Arkasından SNL’de şov halletmeye süregelen Macdonald; Clint Eastwood, David Letterman, Larry King, Quentin Tarantino, Mr. Bean şeklinde adların taklitleriyle akılda kaldı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *