Gülseren Budayıcıoğlu’ndan Camdaki Kız itirafı! ‘Gerçeği fazlaca daha ağır ve travmatik’

Bloomberg HT’de gösterilen Fatih Altaylı ile Bire Bir, programına konuk olan Dr. Gülseren Budayıcıoğlu garip açıklamalar yapmış oldu. Kitaplarından yola çıkılarak televizyona uyarlanan Masumlar Apartmanı, İstanbullu Gelin, Camdaki Kız ve Doğduğun Ev Kaderindir dizilerle malum Psikiyatr-yazar Gülseren Budayıcıoğlu, Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtladı.

“Yapımcılar yakama yapıştı”

Kitaplarından, ‘İstanbullu Gelin‘, ‘Kırmızı Oda‘, ‘Doğduğun Ev Kaderindir‘, ‘Masumlar Apartmanı‘ ve ‘Camdaki Kız‘ benzer biçimde diziler çıkan Budayıcıoğlu, “Kitabımı okuyan yapımcılar sık sık ‘bunu dizi yapalım’ teklifiyle geldiler. ‘İstanbullu Gelin’in çok sevilmesi ve Emmy adayı olması motivasyonumu artırdı. ‘Kırmızı Oda‘da benim çok çalışmam gerekiyor. Bir senaristin tek başına yazabileceği dizi değil. Binnur Kaya‘ya ‘Böyle devam edersen seni kliniğe alacağım’ diyorum.” ifadelerini kullandı.


“Camdaki Kız’ın yaşadıkları daha kötü”

Camdaki Kız‘da o kızın çektikleri asabımı bozuyor” diyen Altaylı’ya cevap veren Budayıcıoğlu, yaşanılan gerçek hikayenin diziden fazlaca daha ağır ve travmatik bulunduğunu söylemiş oldu.

Camdaki Kız aleyhinde açıklamalar icra eden Budayıcıoğlu, şu ifadeleri kullandı:

“O kızın geçmişte neler yaşadığını gerçeği olduğu gibi gösterseydik,’Bu neymiş!’ dersiniz. Gerçeği daha da fena. Herkes abarttığımızı düşünüyor ama öyle değil. Ben olabildiği kadar azaltarak yazdım. Gerçekte aile de üst düzey bir aile, ama kıza iyilik adı altında yapılıyor. Televizyondaki hali iyi hali, şekil değiştirdiğimiz doğru zaten aslını gösteremeyiz. Ama kızın yaşadıkları bundan çok daha ağır ve travmaktik.”Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *