Güneş kremi iyi mi seçilir? En iyi bronzlaştıran güneş kremleri 2020

Güneş kremi yaz kış kesinlikle kullanılması ihtiyaç duyulan cilt sağlığı açısından mühim bir etkendir. Hem cilt kanserini önleyen güneş kremleri hem de erken yaşlanmanın önüne geçiyor. Sadece meydana getirilen araştırmalara bakılırsa kozmetik dünyasında düzmece içerikli birbirinden garip güneş kremleri bulunuyor. En doğru bilgiyi sizlere ulaştırmak için çalıştığımız şeklinde bu kez de doğru güneş kremi seçme rehberini derledik.

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Güneş, vücudun biyolojik ve ruhsal sağlığı üstünde pozitif yönde etkisinde bırakır sağlar. Güneş ışığının yaymış olduğu D vitamini iskelet sistemini güçlendirirken; romatizmal hastalıklar, iltihaplanma, osteoporoz şeklinde hastalıkların tedavisinde etkin rol oynar. Güneş ışığı ek olarak, kalsiyum emilimini sağlar, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, enerji, depresyon ve stresin azaltılmasına destek sunar. Güneşten tam yarar sağlamak için günde 20 dakika güneşe çıkmak yeterlidir. Bunun için bütün vücudunuzu güneşlendirmek de koşul değil; bir tek kol ve bacaklarınızın bir kısmının güneş görmesi, bilhassa D vitamini almanız için yeterlidir. Güneş ışınlarına devamlı maruz kalmak bazı sıhhat problemlerine niçin olabilir. Cildinizi ultraviyole ışınlarından korumak için güneş kremi yada güneş losyonu kullanmakta fayda vardır.

Güneş kremi seçerken muhteviyatında çinko oksit ve titanyum dioksit olmasına dikkat etmek gerekir. Bu iki madde, zararı olan UV ışınlarına karşı adeta set vazifesi görür. Seçtiğiniz kremin kimyasal içermemesi de son aşama mühim. Bilhassa alerjik bünyeye haiz olanlar, güneş kremi seçerken muhakkak uzmana danışmalılar.

Washington Üniversitesi Dermatoloji Birimi’nin güneş kremleri üstünde yapmış olduğu araştırmaya bakılırsa, güneş kremleri güneş losyonlarından oldukca daha etkili koruma sağlamaktadır. Güneşe çıkmadan otuz dakika ilkin sürülmeleri ve iki saatte bir yenilenmeleri gerekir. Gene aynı araştırmaya bakılırsa; 30 SPF özellikli güneş kremleri, morötesi ışınların yüzde 97’sini, 50 SPF yüzde 98.5’ini engeller. Yetişkinler için 30 koruma faktörü ideal kabul edilebilirken, çocuklar için bu sayı birazcık daha yükseltilmelidir.

BRONZLAŞTIRAN GÜNEŞ KREMLERİ

– Pure Beauty Silky Touch Spf 50+ 90 gr Yüz ve Vücut için Güneş Kremi / 69,90 TL

– Garnier Ambre Solaire Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ GKF2 200ML / 40,90 TL

– HAWAIIAN TROPIC Sun Oil Coconut F0 200ml / 47,90 TL

– NIVEA Sun Bronzer Carotene Sprey Güneş Yağı Spf0 200 ml / 41,25 TL

– NIVEA Sun Güneş Koruyucu ve Bronzaştırıcı Sprey / 69,90 TL

– SEBAMED Sun Krem F50+ 75ml / 69,90 TL

– ROC SOLEIL PROTEXION ANTI AGEING CREAM SPF50 50ML / 56,25 TL

– Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ / 54,90 TL

Gundemtube.com haber platformu ile güncel ve yeniliklerden haberdar ol! Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *