Güzellik yarışmasında korona skandalı – Magazin Mahallesi Moda

Corona virüsü salgını dünya genelinde tesirini sürdürürken, sanattan spora pek oldukça etkinlik sıkı önlemler ve testler uygulanarak gerçekleştiriliyor.

Sadece salgının en ağır şekilde etkilediği ülkelerden Meksika’da bunun tersi bir durum ortaya çıktı. Miss Mexico 2021 güzellik yarışması organizatörleri büyük bir skandala imza attı. Guardian’ın haberine gore, yarışmaya katılan adayların yarısı corona virüsüne yakalanmasına karşın yarışma süreci devam ettirildi.

İsmini vermeden Reforma gazetesine konuşan Chihuahua eyaleti Sıhhat Bakanlığı yetkilisi, 32 yarışmacıdan 15’inin corona virüsü testlerinin pozitif çıktığını söylemiş oldu. Yarışmacıların buna karşın etkinliklere katıldığını belirten yetkili, “Birçoğunun öksürük, vücut ağrıları ve hatta ateşi olmasına rağmen durumdan şikayet etmemeleri tembihlenmiş” dedi.

İhbar telefonuyla ortaya çıktı

Yetkililer, yarışma organizatörlerini iş birliği yapmama ve vakaların üstünü örtmekle suçlarken, söz mevzusu durumun isimsiz bir suç duyurusu telefonuyla ortaya çıktığını deklare etti.

Meksika’da dün, Şubat ayından bu yana en yüksek günlük yepyeni olay sayısı görüldü. Sıhhat Bakanlığı, 7 bin 989 yepyeni olay ve 269 can kaybı bulunduğunu bildirdi.

Ülkede salgın başından bu yana toplam 2 milyon 549 bin 862 şahıs virüse yakalanırken, 233 bin 958 şahıs de yaşamını yitirdi.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *