Hafsanur Sancaktutan ve Seray Kaya istismarcısını ifşa etti

Antalya’da 7 yaşındaki kız evladı ile 10 yaşındaki ağabeyi; anneleri, üvey babaları ve dedelerinin de aralarında bulunmuş olduğu 10 şahıs tarafınca cinsel istismara uğradıklarını hem çizerek hem de sözlü ifadeyle söyledi. Çizimleri, dün toplumsal medyada gören hepimiz utandı.

Mahkemenin, anne ile üvey babayı özgür bıraktığının ortaya çıkmasından sonrasında Türkiye ayağa kalktı. Bazı Meşhur adlar ise maruz kaldıkları istismar vakalarını toplumsal medyadan itiraf etti.

“Dedem tarafından istismara uğradım”

Yaşanmış olan vaka sonrasında oyuncu Hafsanur Sancaktutan, kendisiyle ilgili bir itirafta bulunmuş oldu.

Sancaktutan, “İtiraf ediyorum! Dedem tarafından istismara uğradım. Pedofili bir adamın torunuydum. Kuzenlerim, komşularım, iş arkadaşım tarafından taciz edildim. Utanmıyoruz, korkmuyoruz. Yalnız olmadığımızı biliyorum” dedi.

Seray Kaya: Artık korkmuyorum

Oyuncu Seray Kaya da Instagram hesabından yapmış olduğu bir paylaşımla, arkadaşının babası tarafınca istismara uğradığını deklare etti.

Kaya, “Ben de çocuktum! Aileme anlatamayacak kadar çok korkmuştum ve sustum. Arkadaşımın babası tarafından defalarca uğradığım istismarın suçlusu ben değilim. Artık korkmuyorum. Birbirimizin sesi olmaya, sesini duyuramayan, istismara uğrayan çocuklar için ses olmaya devam edeceğim.” ifadelerini kullandı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *