Hakan Taşıyan böbrek nakli için ameliyata girdi

4 aydır Ankara’daki bir hastanede tedavi gören Hakan Taşıyan’a 4 gün ilkin karaciğer nakli yapılmış oldu. Taşıyan’a bugün de kız kardeşinin böbreği nakledilecek.

“Böbrek kardeştir”

Sanatçının Instagram hesabından kız kardeşiyle olan fotoğrafı paylaşılarak şu not düşüldü:

“Sevgili gönül dostları, böbrek nakil ameliyatı sürecimiz, bugün saat 08.00’de başlamıştır. Önce kız kardeşinin ameliyat süreci tamamlanıp, daha sonra nakil için kendisi ameliyata alınacaktır. Süreç hakkında bilgilendirme yapılacaktır. Dualarınızı eksik etmeyiniz. Böbrek kardeştir.”

Ne olmuştu?

Ankara’da yaşayan Hakan Taşıyan, 1 yıl ilkin yaşamış olduğu hastalık sonrası hususi bir hastaneye kaldırılmış, tedavisinin peşinden taburcu edilmişti. Sadece, 4 ay ilkin yeniden rahatsızlanan Hakan Taşıyan, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde tedavi altına alınmıştı. Burada meydana getirilen tetkitlerin peşinden Ankara Kent Hastanesi’ne sevk edilmişti.

Hastanenin Onkoloji kısmında tedavi altına alınan Taşıyan için, geçen haftalarda acil olarak böbrek ve karaciğer nakline gereksinim olduğu tespit edildi.

Ailesinden alınan örnekler sonucunda Taşıyan’ın kız kardeşinin böbreğinin Hakan Taşıyan’a nakledilebileceği belirlendi. Aranan karaciğer de İzmir’de beyin ölümü gerçekleşen 45 yaşındaki hastadan alındı.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *