Hakan Taşıyan’ın sıhhat durumu iyi mi? Arkadaşından izahat geldi!

Ankara’da yaşayan Meşhur müzisyen Hakan Taşıyan, ortalama 1 yıl ilkin yaşamış olduğu hastalık sonrası hususi bir hastaneye kaldırıldı. Hakan Taşıyan, tedavisinin arkasından taburcu edildi.

Sadece, 4 ay ilkin yine rahatsızlanan Hakan Taşıyan, Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Burada meydana getirilen tetkitlerin arkasından Ankara Kent Hastanesi’ne sevk edildi.

Hastanenin onkoloji kısmında tedavi altına alınan Taşıyan için, acil olarak böbrek ve karaciğer nakline gereksinim olduğu tespit edildi.  Ailesinden alınan örnekler sonucunda Taşıyan’ın kız kardeşinin böbreğinin Hakan Taşıyan’a nakledilebileceği belirlendi.

Sadece Taşıyan’a karaciğer için herhangi donör bulanamadığı öğrenildi. Taşıyan’ın tedavisi hastanede devam ediyor.

Arkadaşı izahat yapmış oldu

Hakan Taşıyan’ın son durumu ile ilgili informasyon veren yakın arkadaşı Radyo Program Yapımcısı Hakan Yılmaz, şunları söylemiş oldu:

*Ortalama 1 senedir devam eden hastane trafiğimiz var. Hakan şuan Kent Hastanesi Onkoloji kısmında tedavi görüyor. Tedavi sürecimiz ortalama 4 aydır burada devam ediyor. Hakan kardeşim, belli dönemlerde diyaliz ünitesine giriyor.

*Ek olarak kendisini stabil tutmak için mideden su boşaltma yöntemiyle büyük bir savaşım veriliyor. Karaciğer ve böbrek fonksiyonlarındaki durumdan nedeniyle acil olarak nakil bekliyor. Şu anda beklemedeyiz. Böbreğini kız kardeşinden alacaklar. Sadece karaciğer nakli ile gerçekleşeceği için bekliyoruz.

Ailesiyle görüşüyor

*Ek olarak ‘0rh+ ve Brh+’ kan grubundaki kişilerden karaciğer alınabiliyor. Ailesindeki bütün yakınlarının kontrolleri yapılmış oldu sadece hiçbirinin dokusu uyuşmadı. Kendisi ailesiyle görüşüyor. Konuşmasında herhangi bir sorun yok. Bu mevzuda hastanemiz oldukça iyi. Ek olarak Sıhhat Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’da hakkaten mevzuyla oldukça alakadar, bu vesileyle kendisine yine yine teşekkürlerimizi iletiyoruz.

*Dünyaca malum doktorlar tarafınca süreç takip ediliyor. Karaciğer bulunduktan sonrasında inşallah sağlığına kavuşup bu hastaneden ayrılacak. Toplumsal medyadaki paylaşımdan sonrasında bizleri ve bakanlığı arayan oldukça şahıs oldu.Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *