Halil Sezai’nin tahliye olurken gardiyana sordurulmuş olduğu sual şaşırttı

İncir Reçeli‘ filmi ve ‘İsyan‘ şarkısıyla adını duyuran Halil Sezai, katılmış olduğu programda bilinmeyenlerini söyledi.

Dışarıdan görünmüş olduğu benzer biçimde biri olmadığını ifade eden 41 yaşındaki sanatçı, yapmış olduğu işlerden sebebiyle insanların kendisini değişik tanıdığını söylemiş oldu.

Armağan Çağlayan‘ın YouTube programında konuşan Sezai, pesimist bir insan bulunduğunu da belirtirken, geçtiğimiz yıl girmiş olduğu cezaevi süreci aleyhinde da açıklamalarda bulunmuş oldu. İşte Meşhur şarkıcının açıklamalarından öne çıkan kısımlar…

“15 yaşımda ilk bestemi yaptım”

Müzik çocukluktan beri hayatımda vardı. Eskişehir‘de büyüdüm. Annem öğretmen, babam da muhasebe uzmanıydı. Babam gitar da çalıyordu. Annem doğum günü hediyesi gitar almıştı. 14-15 yaşlarında ilk bestelerimi halletmeye başladım.

“Pesimist bir insanım”

Uyumayı fazlaca severim. Yaptığım işten sebebiyle gece çalışıyorum. Gündüzleri uyuyorum. Fena psikolojiyi atlatmak için uykuyu kullanıyorum. Pesimist bir insanım. Son dönemde keyfimi yerine getirmeye çalıştığım bir psikoloji içindeyim.

Komuşusunu darp etmesi vakası

Ünlülüğe karşı bir insanım. Devletimizde bu vakalar günde bir ihtimal 100-200 kere oluyor fakat büyümüyor. O günün yarısını hatırlamıyorum. Fazlaca öfkeli de değildim. Birden bir şey koptu… Detaylara girmek istemiyorum açıkçası, hapis yattım bu vakadan sebebiyle… Hapishanede fazlaca zorlanmadım. Bir ihtimal saçma olacak fakat iyi geldi. Tek başıma bir oda verdiler, bahçesi de vardı. Yurt odası gibiydi. Tüm gün kitap okudum. Bu duruma iyi mi geldiğimi düşündüm. Kendimle baş başa kalmak iyi geldi. Muhasebe yaptım birazcık.

“Ön yargımı kırdılar”

Yaşadıklarım bende toplumsal fobi yaşatmadı. Gardiyanından müdürüne fazlaca teşekkür ederim. Ön yargımı da kırdılar. İnsanlara fazlaca yardım ediyorlar. Yemekler fazlaca güzel. Çıkarken ‘Bu domatesi nereden alıyorsunuz?’ dedim.

“Dışarıdan göründüğüm gibi değilim”

* İnsanlar gördüğünüz kadar sizi tanıyor. Dışarıdan aşk şarkıları meydana getiren, hayatında alkol alan ve bitik bir imajım var fakat bunlar da yaptığınız işlerle doğrultulu. Aslen güldürü oyunculuğununu fazlaca

severim. İki-üç tane güldürü dizisinde rol aldım. ‘Sevgili Dünürüm’ ve ‘Kahve Bahane’ isminde…

* Şarkı söylemeyi fazlaca seviyorum. Sahneye çıktıktan sonrasında toplumsal fobi kayboluyor geçiyor, bir rahatlama geliyor. O alanda başka bir boyuta geçiyorum. Ben konserlerimi gözlerimi kapalı söylüyorum. Kimi zaman konserlerim 4-5 saat sürüyor.

 Haber Kaynağı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *